شایعات می‌گویند اپل واچ سری ۷ دارای قابلیت اندازه گیری قند خون می باشد

شایعات می‌گویند اپل واچ سری ۷ دارای قابلیت اندازه گیری قند خون می باشد

بر اساس منبع خبری ETNews  اپل‌واچ‌سری ۷ قادر خواهد بود که از طریق حس گرهای نوری به اندازه گیری میزان گلوکز خون بپردازد. در این گزارش که بیشتر در ارتباط با ویژگی میزان قند خون و توانایی‌های ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ ۴ می باشد اشاره می شود که اپل قصد آن دارد که ویژگی اندازه گیری گلوکز خون را به نسل بعدی اپل واچ سری هفت با اضافه نمودن حسگرهای نوری ویژه‌ای اضافه نماید.

اندازه گیری میزان گلوکز خون که به طور کلی به میزان قندخون نیز شهرت دارد برای بیماران دیابتی بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشد. عموماً اندازه گیری گلوکز خون از طریق آزمایش یک قطره از خون  توسط دستگاه‌های ویژه اندازه گیری قند خون به نام CGM صورت می گیرد. توانایی مشاهده هر گونه افزایش و یا کاهش در میزان گلوکز خون می تواند بر روی میزان سلامتی کل و شرایط سلامتی بیمار و در نهایت بهبود وضعیت او بسیار حائز اهمیت باشد.

گفته می‌شود که اپل از قبل سند ابداعی خود در مورد میزان اندازه گیری میزان گلوکز خون را به ثبت رسانده است و این شرکت در حال حاضر به جای تکیه بر ویژگی های تجاری این تکنولوژی بیشتر بر قابلیت های حفاظتی و امنیتی متمرکز شده است. عقیده بر این است که حس گر نوری ساخته شده توسط اپل بدون نیاز به وسیله جانبی خاصی می تواند به اندازه گیری میزان قند خون بپردازد. 

شایعات عقیده دارند که اپل مدت هاست که در پی اضافه نمودن ویژگی اندازه گیری میزان گلوکز خون به اپل واچ های خود بوده است. این شرکت بر اساس گزارشات تیمی از مهندسین بیوشیمی و کارشناسان را به طور ویژه برای ساخت این حسگر از سال ۲۰۱۷ به کار گرفته است.  بر اساس گزارشات موجود مراحل ساخت این حس گر در مرحله آزمایشی است و در ناحیه کلینیکی سانفرانسیسکو صورت می گیرد. مدیر عامل اپل تیم کوک نیز در تصویری در حال تست پروتوتایپ اپل واچ برای اندازه گیری میزان گلوکز خون دیده شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.