شایعات میگویند اپل قرار است ۳.۶ میلیارد دلار برای تولید ۱۰۰ هزار نفر اپل کار در سال در شرکت کیا سرمایه گذاری کند

شایعات میگویند اپل قرار است ۳.۶ میلیارد دلار برای تولید ۱۰۰ هزار نفر اپل کار در سال در شرکت کیا سرمایه گذاری کند

یک گزارش جدید ادعا می کند که اپل و کیا در حال نزدیک شدن به توافق بر سر این هستند که این غول صنعت تکنولوژی بتواند حدود ۴ تریلیوم وون که در حدود ۳.۶ دهم میلیارد می باشد در کشور گرجستان در کارخانه آمریکایی کیا سرمایه گذاری کند.

این کمپانی ها قصد آن دارند که در سال ۲۰۲۴ به تولید ۱۰۰ هزار اتومبیل نایل آید و از این طریق بتواند هر ساله ماکسیمم به تولید حداکثر ۴۰۰ هزار واحد اتومبیل در سال برسد. چندی است که شایعات زیادی در ارتباط با تولید احتمالی اپل کار توسط کمپانی های مختلف در سطح وب منتشر می شود.

تحلیل گر اپل مینگ چی کو در یادداشتی به سهام داران پیش‌بینی نمود که این شرکت آیفون سازی با شرکت کیا که زیر شاخه شرکت هیوندا می باشد در ارتباط با طراحی و تولید این وسیله الکتریک با یکدیگر همراهی خواهند. به ویژه اتومبیل اپل که اپل کار نام خواهد گرفت بر اساس پلتفرم ساخت اتومبیل برقی شرکت هیوندای که E-GMP نام دارد ساخته خواهد شد و شرکت هیوندای برای ساخت و طراحی قطعات قرار است که همکاری های لازم را ارائه دهد.

مینگ چی کو نیز گفته است که کیا وظیفه تولید اپل کار را در آمریکا به عهده خواهد گرفت و قرار است که بخش سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های خودران و نیمه هادی ها و تکنولوژی های مربوط به باتری و همین‌طور کلیه تجهیزات مرتبط با تولید نماید. گزارش های قبلی هم چنین بیان نمود که خود شرکت هیوندایی نیز ممکن است به عنوان یکی از بخش های همکاری کننده در اپل کار نقش ایفا کند.

این شرکت اتومبیل سازی کره جنوبی در ماه ژانویه تایید نمود که در حال مذاکره برای تولید این وسیله نقلیه می باشد اما پس از آن به سرعت گزارشاتی منتشر شد که نشان می داد که برخی از روسای این شرکت تنها در حال مذاکره با برخی از شرکت های مختلف برای تولید وسیله ی نقلیه برقی خود بوده است. گزارش دیگری که هفته پیش منتشر شد نشان می داد که عوامل اجرایی هیوندای هنوز در تردید برای همکاری با اپل به عنوان مشتری خود می باشند و در این مورد اتفاق نظر ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *