شارژ آیفون ۱۲ مینی با شارژر های مگ سیف تنها به توان ۱۲ وات محدود می شود

شارژ آیفون ۱۲ مینی با شارژر های مگ سیف تنها به توان ۱۲ وات محدود می شود

بر اساس آنچه که از مدارک راهنمای مربوط به سایت پشتیبانی اپل بر می آید آیفون ۱۲ مینی قادر به شارژ در ۱۵ وات از طریق شارژر های مک سیف نیست. اپل می گوید دلیل این امر اندازه کوچک تر این مدل بوده که باعث می شود حداکثر توان قابل انتقال به ۱۲ وات محدود شود.

وقتی که اپل شارژرهای جدید مگ سیف را معرفی نمود به کاربران توصیه نمود که این شارژر ها قادر به ارائه شارژ ۱۵ واتی برای مدل های آیفون ۱۲ می باشد اما به نظر می‌رسد که تنها مدل های بزرگ تر از جمله آیفون ۱۲ پرو آیفون ۱۲ پرو مکس قادر به دریافت توان ۱۵ وات می باشند ولی این قابلیت در آیفون ۱۲ مینی با اندکی محدودیت همراه است.

بر اساس مدارک راهنمای استفاده از گاردهای مک سیف قابلیت ۱۵ وات فقط برای مدل های بزرگتر امکان پذیر است اما در مدل مینی به حداکثر شارژ ۱۲ وات محدود می‌شود. هنوز مشخص نیست که چرا برای مدل مشخصی شارژ وایرلس باید از چنین تفاوتی برخوردار باشد هرچند که اپل معیار سایز را به عنوان دلیل اصلی برای این محدودیت بیان می کند.

در این صفحه راهنما همچنین توصیه می شود که حداقل شرایط  لاازم برای رسیدن به شارژ ۱۲ واتی اندکی با آنچه برای شارژ ۱۵ واتی وجود دارد متفاوت است. این صورت که برای شارژ ۱۵ وات عمل شارژ باید در شرایط ۹ ولت و ۲.۲ آمپر یا بالاتر انجام شود اما برای شارژ ۱۲ واتی به شرایط ۹ وات و ۲.۱ آمپر نیاز می باشد.

گارد های مک سیف همچنین با شارژر هایی که حداقل ۱۲ وات خروجی دارند نیز کار خواهد کرد اما روند شارژ از این طریق آهسته تر خواهد بود. سیستم مگ سیف از مجموعه حلقه های آهنربایی استفاده می کند که روی هم و در کنار کویل های شارژ قرار گرفته و عمل شارژ وسیله را به صورت بی سیم امکان ‌پذیر می‌کنند. هر چند که گارد های مک سیف با شارژر های ۱۵ واتی کار خواهند کرد اما برای عملکرد حداکثری روند شارژ بهتر است حداقل از شارژر های ۲۰ واتی استفاده شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.