شارژر ماگسیف بر اساس تحقیقات موسسه پزشکی قلب در آمریکا می‌تواند بروی عملکرد ایمپلنت های کاردیاک تاثیر ایجاد کند

شارژر ماگسیف بر اساس تحقیقات موسسه پزشکی قلب در آمریکا می‌تواند بروی عملکرد ایمپلنت های کاردیاک تاثیر ایجاد کند

بر اساس تحقیقات موسسه پزشکی قلب در آمریکا مشخص شده است که اگر محصولات و وسیله هایی که با شارژ ماگسیف کار می کنند  نزدیک با پوست و یا بر روی پوست در ناحیه ای که وسیله های ایمپلنت قلبی وجود دارند قرار بگیرند می توانند بر روی عملکرد مگنت این وسیله ها تاثیر بگذارند.

در این مورد ژورنال انجمن قلب آمریکا در کنار گزارش دیگری که توسط ژورنال ریتم قلب داده شده بود ادعا می کند که تماس نزدیک با آیفون ۱۲ در این آزمایشات توانست برروی وسیله‌های کاردیاک که در بدن ایمپلنت شده اند تاثیرات کلینیکی بگذارد. بر اساس این گزارش این تاثیرات وقتی حاصل می شود که آیفون بر روی سطح پوست و یا نزدیک وسیله کاردیاک قرار گیرد.

برای این آزمایش موسسه قلب به طور اخص مدل آیفون ۱۲ پرو مکس را مورد استفاده قرار داد اما این گزارش هم اینطور نشان می دهد که کلیه وسایلی که از طریق مگنت با شارژ کار می کنند می توانند چنین اثراتی را داشته باشند. این مطالعه نشان می دهد که وقتی که آیفون ۱۲ پرو مکس به صورت مستقیم بر روی پوست در ناحیه وسیله کاردیاک که در بدن ایمپلنت شده گرفته می شود می تواند بر روی عملکرد مغناطیسی این وسایل تغییراتی را اعمال می کند.

  این تاثیرات بر اساس این حالت های مختلفی را نشان می داد اما تمام وسایل مورد آزمایش قرار داده شده در این حالت نشان دهنده آن بودند که هر گونه مجاورتی می‌تواند این تاثیرات را بگذارد. این آزمایش ها نشان می دهد اساسا ایفون ۱۲ پرو مکس قادر بود که قابل ریورس مگنت وسیله کاردیاک را در فاصله یک و نیم سانتی متری تحریک کند.

اپل نیز با اعلام بیانیه توضیح داده است که نسل جدید آیفون ۱۲ تاثیر گذاری کمتری بر روی مگنت های به کار رفته در سیستم های پزشکی در مقایسه با آیفون های قدیمی تر دارند. بنابراین مطابق با این گزارش به همه بیماران قلبی توصیه می‌شود که برای استفاده از هر گونه گوشی همراه حتماً با متخصص قلب خود مشاوره نموده و از او در این مورد نظر بخواهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.