سیستم های عامل iOS 15 و macOS Monterey می توانند برای کیفیت های صدای استریو افکت سه بعدی ایجاد کند

سیستم های عامل iOS 15 و macOS Monterey می توانند برای کیفیت های صدای استریو افکت سه بعدی ایجاد کند

سیستم های عامل جدید iOS 15 و macOS Monterey دارای ویژگی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد که برای برای فایل های صوتی که فاقد قابلیت دالبی هستند افکت سه بعدی ایجاد نمایند.

ویژگی Spatial Audio قابلیت جدیدی در اپل موزیک می باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا موزیک های ضبط شده را با کیفیت دالبی در یک فضای سه بعدی شبیه سازی شده گوش کند. اما برای محتواهایی که با سیستم دالبی اتموس ضبط نشده‌اند به نظر می‌رسد در این مورد راه های جایگزینی وجود دارد.

بر اساس مطالبی که در سایت ردیت در روز دوشنبه به اشتراک گذاشته شد، در بخش مرکز کنترل و ناحیه‌ای که برای کنترل ولوم صدا وجود دارد بخشی تعبیه شده است که در آن می‌توان ویژگی Spatialize Stereo را فعال نمود. این ویژگی نمی‌تواند به صورت حقیقی صدای سه بعدی را تولید کند، اما می‌تواند تجربه‌ای از شنیدن قطعات موسیقی با  صورتی که از جهات مختلف به گوش کاربر می رسد را ایجاد کند و یک تجربه سه بعدی را برای کاربر القا نماید.

ویژگی Spatialize Stereo به سیستم‌های عامل iOS 15، iPadOS 15 و macOS Monterey احتیاج دارد و همینطور برای شنیدن آن شما نیاز به یکی از وسیله‌های ایرپاد پرو یا ایرپاد مکس می باشید. این ویژگی با دامنه متنوعی از محتوا ها شامل ویدیو ها در قسمت Photos و یا آهنگ ها قسمت Spotify قابلیت اجرا دارد.

اما برخی از اپلیکیشن مانده یوتیوب با این ویژگی سازگار نمی باشد. به روزرسانی iOS 15 اپل در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد و کاربران می بایست منتظر نسخه عمومی و اصلی آن در پاییز باشند. اپل در رویداد WWDC خود آخرین به روزرسانی های انجام شده در سیستم‌های عامل آیفون آیپد و مک خود را به معرض نمایش گذاشت.

در بیشتر این به‌روزرسانی‌ها ویژگی های حفظ حریم شخصی و همینطور ایجاد کنترل بیشتر برای کاربر از لحاظ محدود کردن نوتیفیکیشن ها از جمله مهمترین تغییراتی است که در این سیستم های عامل ایجاد شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *