سیستم عامل iPadOS 15 به اپلیکیشن ها اجازه می دهد تا بتوانند تا ۱۲ گیگابایت رم را در آیپد پرو های پیشرفته استفاده کنند

سیستم عامل iPadOS 15 به اپلیکیشن ها اجازه می دهد تا بتوانند تا ۱۲ گیگابایت رم را در آیپد پرو های پیشرفته استفاده کنند

در ماه جون گزارشی منتشر شد که نشان می داد اپل به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اپلیکیشن های آن ها بتواند مقدار رم بیشتری را مورد استفاده قرار دهد و از این لحاظ اپلیکیشن ها می توانند با به کارگیری مقدار رم موجود در آیپد به طور روان تری اجرا شود.

بر اساس گزارش های قبلی اپل مقدار رم مورد استفاده توسط اپلیکیشن ها را به گونه ای که فقط به ۵ گیگابایت محدود کرده بود تا یک اپلیکیشن منفرد نتواند تمام رم موجود در وسیله را به کار ببرد و سایر ویژگی های سیستم را مورد تاثیر قرار دهد. تا الان صرف نظر از اطلاعات محدودی در ارتباط با مقدار رم مورد استفاده در آیپد ها موجود بود، اما با انتشار iPadOS 15 در سپتامبر در ۲۰ سپتامبر مشخص شده است که در آیپد پرو های پیشرفته اپلیکیشن‌ها می‌توانند دو برابر مقدار رم موجودی را که قبلاً اپل اجازه آن را می‌داد از رم دستگاه استفاده کنند.

جزئیات جدیدی توسط یک اپلیکیشن مربوط به طراحی گرافیک از یک شرکت به نام آرت استودیو پرو به دست آمده است و نشان می‌دهد که آیپد پرو های ام یک با خوصیت های فوق پیشرفته که دارای ۱۶ گیگابایت رم می باشند می توانند تا ۱۲ گیگابایت آن را در اختیار اپلیکیشن ها بگذارند. اما در سایر مدل های اپل آیپد پرو با ۸ گیگابایت مقدار رم که در اختیار اپلیکیشن قرار می گیرد به  ۶ گیگابایت رم محدود می شود.

از طرف دیگر لازم به ذکر است که در سیستم عامل iPadOS 15 دو گیگابایت فضا به صورت بافر در اختیار اپلیکیشن‌ها گذاشته می شود و این به استثنای ۴ گیگابایت می باشد که در اختیار اپلیکیشن‌ها قرار داده می شود. اما از طرف دیگر اپل در این هفته آیپد مینی های جدید را با ۴ گیگابایت رونمایی نمود ولی در اینگونه مدلها بعید به نظر می رسد که اپل اجازه استفاده کامل رم را به اپلیکیشن ها بدهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.