سیستم عامل iOS 15.4 به شما اجازه می دهد در هنگام داشتن ماسک به صورت با استفاده از فیس آیدی امور پرداختی با اپل پی را انجام دهید

سیستم عامل iOS 15.4 به شما اجازه می دهد در هنگام داشتن ماسک به صورت با استفاده از فیس آیدی امور پرداختی با اپل پی را انجام دهید

اپل دیروز اولین نسخه بتا برای توسعه دهندگان از سیستم عامل iOS 15.4 را منتشر نمود. این به‌روزرسانی جدید دارای برخی از خصوصیات مهم و قابل توجه می باشد که یکی از مهمترین آنها توانایی استفاده از قابلیت فیس آیدی برای قفل گشایی آیفون بدون نیاز به استفاده از اپل واچ در هنگامی که کاربرد ماسک به صورت دارد می باشد.

یکی دیگر از خصوصیات اضافه شده قابل توجه این است که کاربر با کمک این به‌روزرسانی جدید می‌تواند در هنگام داشتن ماسک بر صورت تراکنش های پولی با اپل پی را انجام دهد. لازم به ذکر است اپل در سال قبل همراه با به روز رسانی سیستم های عامل iOS 14.5 و watchOS 7.4  قابلیتی را اضافه نمود که از طریق آن کاربر می‌توانست در هنگام داشتن ماسک بر صورت آیفون خود را با استفاده از اپل واچ قفل گشایی کند بدون آن که نیازی به استفاده از کد رمز برای قفل گشایی باشد. اما در این مورد لازم به ذکر است کاربر فقط می‌تواند برای قفل گشایی اپل آیفون از اپل واچ استفاده کند و در صورت نیاز برای پرداخت از طریق اپل پی کلیه امور تشخیص هویت باید فقط از طریق آیفون صورت گیرد.

اما با این به‌روزرسانی جدید سیستم عامل iOS 15.4 که به زودی برای عموم در دسترس قرار می گیرد کاربر قادر خواهد بود که در هنگام خرید از طریق اپل پی بتواند با استفاده از فیس آیدی در حالی که هنوز ماسک بر صورت دارد امور پرداختی خود را انجام دهد.  در این مورد اپل یادآور شده است که استفاده از فیس آیدی همراه با داشتن ماسک از امنیت پایین تری برخوردار است و تنها در حالتی که کاربر تمام صورتش مشخص باشد عملیات تشخیص هویت بیومتریک به صورت کاملاً دقیق انجام خواهد شد.

بر اساس آنچه که اپل می گوید در این قابلیت جدید  حس گرهای فیس آیدی نواحی مربوط به اطراف گوش کاربر مورد اسکن قرار داده و آنها را در جهت تعیین هویت کاربر مورد استفاده قرار می‌دهند. البته قابل ذکر است که این ویژگی هنوز در مرحله بتا قرار داشته و فقط محدود به وسایل آیفون ۱۲ و جدیدتر می باشد و این بدان معناست که آیفون های قدیمی تر نمی توانند از این ویژگی استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.