سیستم عامل iOS 15.2 کار را برای ریست کردن وسیله های قفل شده شما بدون نیاز به کامپیوتر راحت‌ تر می‌کند

سیستم عامل iOS 15.2 کار را برای ریست کردن وسیله های قفل شده شما بدون نیاز به کامپیوتر راحت‌ تر می‌کند

سیستم عامل iOS 15.2 که در این هفته منتشر شد توانایی و خصوصیات جدیدی را معرفی می‌کند که بر اساس آن کاربران می بتوانند محتوای آیپد و آیفون قفل شده شان را ریست و یا پاک کنند بدون آنکه نیاز به اتصال به کامپیوتر مانند مک و یا ویندوز pc را داشته باشند.

بر اساس یادداشتی که در صفحه پشتیبانی مربوط به این به‌روزرسانی موجود است سیستم های عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 گزینه جدیدی را به نام Erase Device اضافه نموده است. این ویژگی در مواقعی که وسیله آیفون یا آیپد در نتیجه وارد نمودن مکرر پسورد اشتباهی قفل می‌شود بتوان آن را به راحتی بیشتری ریست کرد. در این مورد فشار دادن گزینه Erase Device کاربر می تواند از طریق پسورد اپل آیدی هویت خود را تایید نموده که در نهایت باعث می‌شود که وسیله به طور کلی ریست و پاک شود.

این گزینه جدید کار را بسیار آسان تر می کند و نسبت به گزینه قبلی که از طریق قرار دادن آیفون و آیپد در حالت DFU و ریستور آن از طریق کامپیوتر های مک و ویندوز انجام می شد بسیار راحت تر می باشد. برای استفاده از این گزینه جدید وسیله باید از سیستم عامل به روز رسانی شده iOS 15.2 برخوردار بوده و قبل از آنکه قفل شود به شبکه اینترنت به صورت های سلولی و یا وای فای متصل باشد.

اگر چنین چیزی اتفاق نیفتد کاربران می توانند به اینترنت متصل شده و  روند را دوباره از نو شروع کنند.‌  سیستم‌عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 دارای گزینه ی جدید دیگری هستند که App Privacy Report نام دارد. علاوه بر این از خصوصیات جدید دیگری اضافه شده که می توان به قابلیت صوتی اپل موزیک به نام Voice Plan،  قابلیت Legacy Contacts و غیره نام برد.

قفل شدن وسیله هایی مانند آیفون و آیپد به دلیل وارد نمودن پسورد های مکرر اشتباهی یکی از مشکلات رایج در میان کاربران می باشد که برای ریست کردن وسیله تا به حال چندان روند آسان و بدون دردسری نبوده است. اما با این به‌روزرسانی جدید کاربران می‌توانند در طی چند مرحله ساده وسیله خود را ریست کرده و محتویات آن را به روز اول بازگردانند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.