سیستم عامل iOS 15 قابلیت استفاده از سیری را برای اپلیکیشن های پارتی یا شخص ثالث محدود می‌کند

سیستم عامل iOS 15 قابلیت استفاده از سیری را برای اپلیکیشن های پارتی یا شخص ثالث محدود می‌کند

همزمان با انتشار نسخه‌های سیستم عامل iPadOS 15 ،iOS 15 و macOS Monterey تصمیم گرفته است که قابلیت دسترسی و فعالیت اپلیکیشن های شخص ثالث را به قابلیت سیری کاهش دهد. این باعث خواهد شد که بخش زیادی از فرمان های سیری میان کاربر و اپلیکیشن‌های شخص ثالث کاهش یابد.

اپل در صفحه پشتیبانی توسعه دهندگان توضیح می‌دهد که بخشی از دستورهای سیری همزمان با انتشار سیستم های عامل جدید iOS 15 در بهار امسال برای اپلیکیشن های ترد پارتی قابل دسترسی نخواهد بود. اپل در این صفحه ۲۲ فرمان سیرتی SiriKit را که در این مورد دسترسی آنها بعد از به روز رسانی از بین خواهد رفت را قید کرده است.

از مهمترین این دستورها که به زودی کاربر قادر به اجرای آن نخواهد بود رزرو تاکسی با استفاده از فرمان سیری مثلاً با اپلیکیشن Uber می باشد. علاوه بر قطع سازگاری برای اپلیکیشن‌های رزرو کننده تاکسی از طریق سیری، اپل همچنین حمایت از فرمان های مربوط به اپلیکیشن های دستوری و برنامه‌ریزی‌های روزمره کاربران را نیز قطع خواهد کرد.

اپلیکیشن هایی مانند یادداشت و اپلیکیشن های روتین روزانه مانند Things 3 و Todoist از طریق سیری دیگر قادر به دریافت دستورات کاربران نیستند. اما کاربر هم چنان می‌تواند به صورت دستی از این اپلیکیشن‌ها استفاده کند. علاوه بر این کلیه دستورات سیری که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از فرمان های دستوری است از طریق اپلیکیشن های ترد پارتی پرداخت صورتحساب و قبض های خود را انجام دهند دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

از طرف دیگر یک سری از دستورات مربوط به CarPlay نیز در نسخه های جدید دیگر قابل حمایت نیستند. این امر باعث خواهد شد که کاربران نتوانند از سیری برای تنظیم های صوتی و فرمان های مربوط به تنظیم آب و هوا  و تنظیم صندلی اتومبیل و دیگر دستورهایی که کاربر می‌تواند از طریق سیری  به صورت خودکار در اتومبیل خود انجام دهد استفاده کنند.

اپل هنوز به طور آشکار مشخص ننموده است که چرا قابلیت دسترسی اپلیکیشن‌های شخص ثالث را به فرمان های سیری محدود خواهد کرد، به خصوص که در حال حاضر اپل در مرکز پرونده‌های ضد رقابتی در سراسر جهان قرار گرفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.