سیستم عامل iOS 14 حالا بر روی ۹۰ درصد از آیفون های فعال نصب شده است

سیستم عامل iOS 14 حالا بر روی ۹۰ درصد از آیفون های فعال نصب شده است

بر اساس نتایج آماری حاصل از شرکت Mixpanel گفته می شود که سیستم عامل iOS 14 در بیش از ۹۰ درصد از کاربران آیفون بر اساس مقدار استفاده شده از اپلیکیشن های موجود در این سیستم عامل اضافه شده است.

اپل همیشه به روز رسانی های جدید خود را با انجام نصب آسان همراه می سازد و به همین دلیل است که به سرعت کاربران شروع به نصب و سازگاری با آن می کنند. از طرف دیگر هنوز بسیاری از آیفون های قدیمی تر وجود دارند که می توانند با سیستم های عامل جدید به روز شده هم خوانی داشته باشند.

آخرین نسخه iOS 14 در طی فقط شش هفته توانست ۵۰ درصد کاربران آیفون را از آن خود کند. این نتیجه ای است که حالا با توجه به نتایج ارائه شده توسط شرکت مکسپنل گفته می شود که این سیستم عامل در حال حاضر در بیش از ۹۰ درصد از آیفون های فعال نصب شده است.

داده ها نشان می دهد که در حدود ۹۰  درصد سیستم عامل iOS 14 را نصب کردند و فقط ۵.۰۷ درصد در حال استفاده از iOS 13 و ۴.۴۸ درصد دارای نسخه های قدیمی تر هستند.

البته لازم به ذکر است که هیچ کدام از این نمودارها و داده ها توسط اپل تایید نشده است. اما شرکت مکسپانل می گوید که آنها این داده ها را در نتیجه بررسی سه میلیارد رکورد حاصل نموده اند و هر رکورد در نتیجه دسترسی یک کاربر به یک وبسایت است که  که از طریق آن مشخص می شود که کاربر چه نسخه ای از این سیستم عامل را به کار برده است.

از لحاظ مقایسه سیستم iOS 14 در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شد و آخرین نسخه اندروید ۱۱ یک هفته پیش از آن به بازار آمد بر اساس آخرین نتایج حاصل از میزان نصب سیستم های عامل جدید در سیستم های اندروید گفته می شود که اندروید ۱۱ در حال حاضر بر روی ۲۰ درصد از گوشی های همراه در آمریکا نصب شده است.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.