سیستم عامل iOS 14 حالا بر روی ۹۰ درصد آیفون هایی که در ۴ سال گذشته معرفی شده‌ نصب شده است

سیستم عامل iOS 14 حالا بر روی ۹۰ درصد آیفون هایی که در ۴ سال گذشته معرفی شده‌ نصب شده است

بر اساس آخرین ارقامی که توسط خود اپل منتشر شده است سیستم عامل iOS 14 بر روی ۹۰ درصد آیفون هایی که در طول چهار سال گذشته معرفی شده‌اند نصب شده و به صورت فعال در حال استفاده می باشد. بنا به این گزارش هشت درصد آیفون های معرفی شده در طول چهار سال گذشته هنوز سیستم عامل iOS 13  را استفاده می‌کنند در حالی که ۲ درصد از نسخه های قدیمی ترین سیستم عامل هنوز در حال استفاده می‌باشند.

۸۵ درصد تمام آیفون هایی که پیش از چهار سال گذشته نیز به بازار ارائه شده‌اند نیز هنوز در حال استفاده iOS 14 می‌باشند و هشت درصد سیستم‌عامل iOS 13 و ۳۷ درصد نسخه‌های قدیمی‌تر این سیستم عامل استفاده می کنند. لازم به ذکر است که بسیاری از وسیله هایی که نسخه های قدیمی تر  iOS را دارا می باشند قادر به نصب سیستم های عامل iOS 14 نبوده‌اند.

اما در ارتباط با سیستم عامل iPadOS باید گفت ۹۱ درصد از آیپد های معرفی شده در طول چهار سال گذشته در حال استفاده از سیستم عامل iPadOS 14 می باشند و ۷۹ درصد از تمام کاربرانی که دارای ‌iOS 14  می باشند از سیستم عامل iPadOS 14 استفاده می کنند.

۱۲ درصد از تبلت هایی که در این طبقه بندی قرار گرفته‌اند هنوز سیستم عامل iOS 12 یا قدیمی تر را استفاده می‌کنند و نه درصد سیستم‌عامل iOS 13 را استفاده می کنند.

اپل قبل از این نیز اعداد مربوط به میزان نصب و استفاده کنندگان سیستم عامل ‌iOS 14‌ را در ماه فوریه منتشر کرده بود که نشان می داد  ۸۶ درصد آیفون ها ارائه چهار سال گذشته سیستم عامل ‌iOS 14‌ را استفاده می‌کنند و ۸۰ درصد تمام آیفون ها سیستم عامل ‌iOS 14‌ را نصب کرده اند.  بنابراین از آن زمان تا به امروز تعداد زیادی کاربر به جمع استفاده‌کنندگان سیستم‌عامل ‌iOS 14‌ اضافه شده‌اند. اعداد مربوط به نصب کاربران فعال ‌iOS 14‌ در آستانه برگزاری سی و دومین کنفرانس سالانه WWDC انتشار می یابد که قرار است در آن سیستم عامل iOS 15 و iPadOS 15 رونمایی شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *