سیستم عامل ‌ios15 و آیفون ۱۳ برای برخی از کاربران در قابلیت CarPlay مشکلاتی را به وجود آورد

سیستم عامل ‌ios15 و آیفون ۱۳ برای برخی از کاربران در قابلیت CarPlay مشکلاتی را به وجود آورد

در کنار دیگر مشکلاتی که در هفته های اخیر در ارتباط با سیستم عامل ios15 از طرف کاربران آیفون ۱۳ منتشر شده است. یک مشکل جدید نیز به این فهرست اضافه شده و به نظر می‌رسد این باگ کاربران زیادی را تحت تأثیر قرار داده است.

بر اساس این مشکل نرم افزاری هر زمان که کاربر تلاش می کند که موسیقی را به عنوان مثال از طریق اپل موزیک یا اسپاتیفای پلی کند قابلیت CarPlay از کار می‌افتد. در بخش پشتیبانی اپل و همینطور توئیتر و فرم مکرومز عکس های بی شماری از گزارش های کاربران مشاهده می شود که بر اساس آن ویژگی CarPlay در آیفون های ۱۳ جدید به درستی کار نمی کند.

بر اساس نظر این کاربران پلی کردن موسیقی از طریق اپلیکیشن CarPlay باعث می شود که سیستم دچار اختلال شود. اما در زمانی که آن را در آیفون های قدیمی تر استفاده می کنیم مشکلی وجود ندارد. از طرفی کاربران در توییتر نیز گزارشات خود را با امید بر آن که راهکاری برای این مشکل پیدا کنند به طور مرتب منتشرشده کرده‌اند.  ‌

علی رغم این که هنوز در بخش پشتیبانی اپل راهکاری برای این مشکل ذکر نشده است، برخی از کاربران متوجه شدند که با غیر فعال کردن اکولایزر و همینطور با اطمینان حاصل کردن از اینکه قابلیت Late Night در درون تنظیمات اپل موزیک غیر فعال شده است  این مشکل ظاهراً رفع می‌گردد. اما برخی دیگر متوجه شدند که اگر تنظیم تمام شبکه ها را در درون آیفون ریست کنند  نیز ممکن است این مشکل برطرف شود.

یک خواننده در مکرومرز ادعا می کند که بخش پشتیبانی اپل به آنها آگاهی داده است که این مشکل عمومی می باشد که از طرف بسیاری از کاربران گزارش شده است و در تلاش هستند که در بروز رسانی بعدی آن را برطرف کنند. قابلیت CarPlay در ابتدای انتشار سیستم عامل ios15 بر اساس گزارشات کاربران مشکلاتی متعددی را به وجود آورده بود که می توان از آن جمله به برخی مشکلات تاچ در صفحه نمایش، در بخش ذخیره فایل ها، اپل موزیک و بخش ابزارک ها اشاره کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.