سیستم جدید امنیتی سندباکس به اپلیکیشن پیام رسان در iOS 14 تحت نام BlastDoor اضافه شد

سیستم جدید امنیتی سندباکس به اپلیکیشن پیام رسان در iOS 14 تحت نام BlastDoor اضافه شد

بر اساس تحقیقات جدیدی که در روز پبج شنبه در سطح وب منتشر شد مشخص گردید سیستم عامل iOS 14 اپل شامل پلتفرم جدید امنیتی سندباکس می باشد که برای حفاظت پیام های کاربران از کد های ویروسی احتمالی به کار خواهد رفت.

ساموئل گروب Samuel Groß یکی از اعضای تیم پروژه ی صفر گوگل دریافت که سیستم سندباکس جدید که به نام BlastDoor نامیده می شود دسترسی به iOS را تنها در سطح پیام ها محدود می کند. BlastDoor سال قبل به iOS 14 بدون آنکه به صورت عمومی اعلام شود اضافه شد و اپل هنوز به صورت عمومی اضافه شدن این ویژگی امنیتی را معرفی نکرده است.

گروب در صفحه وبلاگ خود جزئیات جدیدی را از این سیستم جدید امنیتی سند باکس اعلام نمود. مطابق گفته او این سیستم بر اساس زبان نرم افزاری سویفت نوشته شده است و BlastDoor  در حقیقت وظیفه جلوگیری از دسترسی تقریباً تمام داده های و یا اطلاعات غیر قابل اعتماد و نامعتبر در قسمت پیام ها را به عهده دارد

گروب بیان می نماید که سندباکس ارتباط میان پیام ها با بیشتر سرویس های IPC را محدود می کند و تقریباً تمام فایل های سیسیتم دخیل در این زمینه را مسدود می نماید و از هر گونه ارتباط میان درایورهای IOKit  جلوگیری کرده و کلیه ترافیک های شبکه ای خارجی را رد می کند. بنابر گفته او بسیار خوب است که می‌بینیم اپل بسیاری از این منابع خارجی را به نفع بالا بردن امنیت کاربران مسدود کرده است.

اپل بروزرسانی های جدید در iOS 14 تمرکز زیادی را بر روی حفظ حریم شخصی کاربران نموده است به طوری که به روز رسانی های جدید ویژگی هایی را دارا می باشند که از هر گونه دسترسی اپلیکیشن ها به اطلاعات شخصی کاربران جلوگیری نموده و توسعه دهندگان ملزم می باشند که قبل از دسترسی به هر گونه از این اطلاعات به صورت سوال اجازه دسترسی را گرفته و سپس با اجازه کاربر بتوانند به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.  این در حالی است که تیم کوک در سخنرانی اخیر خود نقش حفظ حریم شخصی را بسیار حیاتی دانسته و آن را یکی از بزرگترین مشکلات قرن اخیر معرفی کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *