سیستم‌عامل iOS 15 به شما اجازه می دهد که تصاویر و متن ها را در میان اپلیکیشن‌های مختلف دراگ اند دراپ کنید

سیستم‌عامل iOS 15 به شما اجازه می دهد که تصاویر و متن ها را در میان اپلیکیشن‌های مختلف دراگ اند دراپ کنید

اپل در طول این هفته پیش نمایشی از قابلیت‌های سیستم‌عامل جدید iOS 15 را به نمایش گذاشت که در حال حاضر به صورت نسخه بتا برای توسعه دهندگان آماده می باشد و قرار است که تا پاییز امسال نسخه عمومی و کامل آن در دسترس همگان قرار بگیرد.

یکی از قابلیت‌های مفیدی که در این بروزرسانی اضافه شده توانایی برای دراگ اند  دراپ تصاویر، متن ها، فایل‌ها در میان اپلیکیشن‌های مختلف در آیفون می باشد. باید خاطرنشان کرد که ویژگی دراگن دراپ در میان اپلیکیشن‌های مختلف برای آیپد از سال ۲۰۱۷ فعال و موجود بوده است و اپل در نهایت این ویژگی را توسعه بخشیده و  در سیستم عامل iOS 15 در آیفون نیز آن را به کار برده است.

ویژگی دراگ و دراپ اپلیکیشن‌ها در میان اپلیکیشن همیشه باعث ایجاد یک کپی از یک فایل یا یک تصویر در اپلیکیشن دیگر می‌شود ولی این ویژگی باعث انتقال یک فایل به اپلیکیشن دیگر نمی شود. برای انجام دراگ و دراپ در iOS 15 کافیست که بر روی یک تصویر، متن و یا فایل به مدت طولانی دست خود را فشار داده و نگه دارید و بدون آنکه انگشت خود را بردارید از انگشت دوم خود برای باز کردن اپلیکیشن مقصد استفاده کرده و بعد از آنکه اپ دوم باز شد متن و یا تصویر را در درون آن رها می کنیم و یا به اصطلاح دراپ می کنیم.

در حقیقت فشار دادن طولانی بر روی محتوا باعث می‌شود که محتوای مورد نظر به طور مجازی به انگشت شما بچسبد و بعد از آنکه محتوا را به سمت اپلیکیشن دیگر می کشید انیمیشن ها و نشانه های تصویری برای شما مقصد های احتمالی را که قرار است محتوای مورد نظر را در آن رها کنید را به شما نشان می دهد.

در بسیاری از اپلیکیشن ها شما می توانید آیتم منفرد را با یک انگشت انتخاب کرده و در حالی که آن را می‌کشید آیتم های دیگری را نیز با انگشت دیگر با ضربه زدن بر روی آن ها انتخاب کنید و در این حال آیتم های انتخاب شده را به همراه یکدیگر انتقال دهید. بعد از آنکه آیتم ها به صورت گروهی انتخاب شد شما می‌توانید روی اپلیکیشن دیگر آنها را همگی با همدیگر دراپ یا رها کنید.

اولین نسخه بتا iOS 15 در اوایل این هفته برای توسعه دهندگان منتشر شد و به روز رسانی های نرم افزاری برای عموم انتظار می رود تا ماه سپتامبر آماده منتشر شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.