سونی می‌خواهد گیم های پلی استیشن را به آیفون بیاورد

سونی می‌خواهد گیم های پلی استیشن را به آیفون بیاورد

سونی قصد دارد که تلاش‌های خود را در زمینه ی گیمینگ موبایل وسعت دهد و میخواهد از طریق ایجاد پلتفرم هایی که در آینده بتواند در آیفون و آیپد اجرا شود به این هدف برسد. اخیراً فرم تقاضای کار و تبلیغات برای افرادی که بتوانند در زمینه ی پلتفرم های موبایلی گیمینگ فعالیت کنند توسط سونی تبلیغ شده است.

بر این اساس در فرم تقاضای کار این شرکت توضیح داده شده است که به دنبال داوطلبان و کاندیداهای می گردند که بتوانند تمام جنبه های توسعه گیم های موبایلی را از کنسول ها و pc ها به سرویس ها و خدمات موبایلی و لایو تبدیل کند. در این زمینه تمرکز بیشتر بر سازگاری محیط پلی استیشن و انتقال آن به موبایل تاکید شده است.

در این مورد شخص مورد استخدام همینطور باید بتواند یک تیمی متشکل از افراد خبره در زمینه گیم های موبایلی تشکیل دهد. با توجه به این فرم تقاضای کار به نظر می‌رسد که سونی به دنبال وسعت و شتاب بخشیدن به بخش گیمینگ موبایلی خود است. اما این عمل تا اجرای کامل و موفقیت چند سال زمان لازم دارد.

منبع خبری گیمر گزارش می دهد که مسیر کامل برای تشکیل یک بیزینس موبایلی از ۳ تا ۵ سال طول می کشد. باید گفت که بخش موبایلی پلی استیشن از قبل تشکیل شده و در حال اجراست. در این مورد چند گیم در حد انگشت‌شمار نظیر “Run Sackboy! Run!” و “Uncharted: Fortune Hunter” آماده شده‌اند.

سونی قبل از این حضور موفق و قابل توجهی در صحنه گیمینگ موبایل داشته است. ساخت گوشی گیمینگ و همینطور ساخت کنسول های بسیار موفق نظیر پلی استیشن پرتابل و پی اس ویتا از آن جمله اند. در حال حاضر با استفاده از اپلیکیشن Remote Play app امکان استفاده از گیم های پلی استیشن در آیفون و آیپد وجود دارد. سونی هم چنین در حال پیشروی به سمت جایگاهی است که نینتندو زمانی آن را در دست داشت. در سال ۲۰۱۷ نینتندو شروع به انتشار گیم های آیفون بر اساس بازی فرنچایز سوپر ماریو ران و Fire Emblem Heroes را کرد که در صحنه عمومی مورد توجه بسیاری از علاقمندان قرار گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *