سومین نسخه بتای سیستم عامل هوم پاد ۱۵ دارای قابلیت حمایت از اپل موزیک Lossless می باشد

سومین نسخه بتای سیستم عامل هوم پاد ۱۵ دارای قابلیت حمایت از اپل موزیک Lossless می باشد

با سیستم‌ عامل هوم پاد ۱۵ قابلیت حمایت از فرمت شنیداری Lossless در دسترس خواهد بود. در روز دوشنبه نسخه سوم سیستم‌ عامل هوم پاد ۱۵ بدون هیچ گونه تغییری برای توسعه دهندگان در دسترس قرار گرفت. اما به نظر می‌رسد که نسخه سوم شامل یک خصوصیت کلیدی و مهم می‌باشد. مشخص شده است که این نسخه دارای قابلیت حمایت از فرمت صوتی Lossless می باشد که قرار است در استریم های اپل موزیک و اجرای طرح‌های موسیقی با کیفیت بالا مورد استفاده قرار گیرد.

در حالی که این خصوصیت برای اجرا احتیاج به هدفون های باسیم و اسپیکر دارد، هوم پاد و هوم پاد مینی وقتی که قابلیت Lossless چند وقت پیش منتشر شد از قابلیت حمایت از این ویژگی‌ها برخوردار نبودند. اما اپل در همان موقع نیز در صفحه پشتیبانی خود آشکار نمود که قابلیت Lossless به زودی در به‌روزرسانی های آینده برای این وسیله در دسترس قرار خواهد گرفت.

این نسخه بتا همینطور شامل برخی تغییرات می باشد که باعث رفع برخی مشکلات به وجود آمده در هوم پاد می شود. یکی از این مشکلات وقتی بود که به روز رسانی نسخه دوم هوم پاد ۱۵ باعث داغی بیش از حد وسیله و غیر فعال شدن آن به طور ناگهانی می‌شد. این در صورتی است که به روز رسانی نسخه دوم هوم پاد ۱۵ در هوم پاد مینی باعث به وجود آمدن این مشکل نمی شد.

در هفته پیش گزارشاتی در سطح وب منتشر شد که نشان می‌داد کاربران زیادی همزمان با به روزرسانی دوم سیستم‌ عامل هوم پاد ۱۵ دچار مشکلات جدی در وسیله خود هوم پاد خود شده بودند. به طوری که برخی از آنها گزارش دادند که پس از این به‌روزرسانی وسیله به طور کامل غیر فعال شد و دیگر به کلیه دستورات به صورت غیر پاسخگو نبود.

از آنجایی که هوم پاد چندی پیش توسط اپل از لحاظ چرخه تولید خارج شده بود دیگر به روز رسانی جدیدی برای آن تاکنون منتشر نشده بود. اما در این به‌روزرسانی به نظر می‌رسد که اپل مشکلات اخیر را حل نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.