سفارش های آیفون در سال ۲۰۲۱ در تاریخ فروش محصولات اپل بی سابقه بوده است

سفارش های آیفون در سال ۲۰۲۱ در تاریخ فروش محصولات اپل بی سابقه بوده است

موفقیت اپل با آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو هم چنان بالاتر از انتظارات تحلیل‌گران ظاهر می شود، زیرا که نتایج نشان می دهد که اپل برای این مدل های جدید تا حد ۵۰% سفارشات بیشتری را به تامین کننده ها ارائه نموده است.

بر اساس داده‌های حاصل از فروش محصولات اپل در کوارتر چهارم ۲۰۲۰، آیفون ۱۲ برای فروش بالای خود و برآورده کردن انتظارات تحلیل‌گران و همینطور ناظران صنعتی هم چنان تحسین همه را برانگیخته است.

بر اساس یادداشت جدیدی به سهام داران اپل تقاضای بالا در سال جاری سبب شده است که اپل به تامین کننده ها سفارشات بیشتری را ارائه دهد. بر اساس تحلیل های شرکت کوئن پیش بینی می شد که اپل در ماه ژانویه، ۵۵ میلیون آیفون بفروشد، اما داده های واقعی نشان داد که اپل در این کوارتر ۵۷ میلیون واحد فروخته است که ۲ میلیون بیشتر از مقدار پیش بینی شده را نشان می دهد.

این افزایش در تعداد واحدها نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد رشد را نشان می‌دهد. اصلی‌ترین محور رشد تقاضاها برای آیفون دو مدل آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ بوده است که ادعا می شود که هر کدام از آنها یک میلیون واحد بیشتر نسبت به آنچه که پیش‌بینی شده است فروش داشتند.

در این مورد چین نیز بازیگر اصلی این تقاضاها بوده است و نقش زیادی را در فروش آیفون‌های اپل در این کوارتر داشته است. بر اساس نتایج حاصل از شرکت CAICT گفته می‌شود که در ماه ژانویه به تنهایی ۶.۴ میلیون آیفون در این کشور فروخته شده است که ۱۵۷ درصد رشد نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

اما برای کوارتر جون ۲۰۲۱ شرکت کوئن  احساس نمی کند که اپل مقدار سفارش های خود را از تامین کنندگان کاهش دهد، به‌خصوص نه آن مقدار که در سال ۲۰۲۰ به علت کاهش تقاضا مجبور به آن شد. بر اساس پیش بینی ها گفته می شود که اپل در نیمه اول ۲۰۲۱ به تنهایی ۱۰۱ میلیون آیفون را به تأمین کننده هایش سفارش خواهد داد که ۹۰ میلیون بالاتر از حد انتظار تحلیل‌گران خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *