سری های قابل تعویض اپل پنسیل می‌تواند به افزایش قابلیت این وسیله منجر شود

سری های قابل تعویض اپل پنسیل می‌تواند به افزایش قابلیت این وسیله منجر شود

اپل در حال تحقیق و بررسی بر روی ایده ای است که بتواند اپل پنسیل های آینده را با گزینه‌های مختلفی برای کاربرانش به بازار ارائه دهد. به صورتی که با بکارگیری سری های قابل تعویض قلم استایلوس بتواند قابلیت آن را به حالت های مختلف تغییر داده و باعث افزایش تنوع کاربری آن شود.

اپل پنسیل از لحاظ طراحی یک وسیله ترسیم بسیار توانا و دقیق می باشد و عمل اصلی این وسیله آن است که به کاربران اجازه می دهد که بتوانند بر روی صفحه آیپد به ترسیم اشکال و اسکچ های مختلف بپردازند. همین‌طور با دارا بودن تکنولوژی های پیشرفته ای می تواند در فشارهای مختلف نوک قلم بر روی صفحه نمایش به ترسیم اشکال مختلفی با قابلیت های ترسیمی بسیار بالا بپردازد.

به عنوان بخشی از روند طراحی نوک اپل پنسیل می تواند در صورت نیاز تعویض شود. این در صورتی است که احتیاج به تعویض داشته باشد. بنابراین با ایجاد قابلیت تعویض برای نوک اپل پنسیل می توان ویژگی های این وسیله را چندین برابر کرد. اما باید دانست که فقط استفاده از یک سری که در مقابل فشارهای مختلف بر روی صفحه حساسیت دارد نمی تواند بمانند حالتی که از سری های مختلف استفاده می شود تنوع کاربری داشته باشد.

در پتنتی که در روز سه‌شنبه توسط اپل در اداره ثبت اختراعات ارائه شد، تحت عنوان “استایلوس چند منظوره با ماژول های قابل تعویض” نامگذاری شده است و از این قرار اپل در حال ارائه این  ایده است که بتوان با تغییر سری های قلم استایلوس  میزان ویژگی ها و توانایی های این وسیله را افزایش داد.

از لحاظ طراحی پیش بینی می شود که قسمت سر اپل پنسیل می تواند قابلیت جدا شدن از بقیه بدنه آن را داشته باشد و از این لحاظ با استفاده از یک کانکتور یا متصل کننده می ‌توان قابلیت اتصال سری های مختلف را به بدنه امکان پذیر کرد.

بر اساس این ایده سری های مختلف دارای مکانیزم ها و تکنولوژی های مختلفی برای ارائه قابلیتهای گوناگون از لحاظ ویژگی های ترسیمی خواهند داشت و در بدنه نیز بخشهایی نظیر کنترلر ها، قسمت منبع تغذیه و بخش ذخیره داده ها و ویبره هاپیک، یک دکمه و همینطور بخش اتصالی با یک وسیله میزبان که می تواند همان آیپد باشد قرار گرفته اند.

سری های قابل تعویض اپل پنسیل می‌تواند به افزایش قابلیت این وسیله منجر شود

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *