سرویس گیمینگ نتفلیکس بر روی ios با ارائه گیم های جداگانه‌ از طریق اپ استور ارائه خواهد شد

سرویس گیمینگ نتفلیکس بر روی ios با ارائه گیم های جداگانه‌ از طریق اپ استور ارائه خواهد شد

نتفلیکس بر اساس قوانین اپل باید هر یک از گیم های خود را به صورت جداگانه بر روی اپ استور در اختیار کاربران برای دانلود و اینستال قرار دهد. نتفلیکس جای اینکه یک اپلیکیشن منفرد برای تمام آنها را تهیه کند، بر اساس قوانین و مقررات اپ استور توسط اپل چنین ضرورتی را ایجاد می‌کند. سال گذشته اپ استور اپل قوانین تازه‌ای را برای سرویس گیمینگ معرفی نمود که همین امر باعث برخی اختلافات میان این شرکت با مایکروسافت گردید.

مایکروسافت در پی انتشار نسخه گیمینگ خود و همینطور گیمینگ کلاد ایکس باکس از طریق اپ استور بود که از طریق آنها کاربران قادر بودند که تمام گیم های موجود در این پلتفرم را از طریق این اپلیکیشن بازی کنند. اما بر اساس قوانین اپل جدید مایکروسافت مانند سایرین نیز مجبور شد تا سرویس خود را به عنوان به صورت وب برای کاربران در ios ارائه کند. قوانین جدید اپل از  اپلیکیشن‌هایی که شامل گیم های مختلف می باشند در محیط اپل استور جلوگیری می کند و از توسعه دهندگان می خواهد که هر گیم را به صورت جداگانه در اپ استور برای دسترسی کاربران قرار دهند.

در سرویس نتفلیکس در اندروید که به عنوان گیم های نتفلیکس نامیده می شود در حال حاضر تحت تاثیر قوانین کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن نتفلیکس و دانلود آن به تمامی بازی های موجود در آن دسترسی پیدا کنند. در این مورد کاربران پس از انتخاب گیم مورد نظر به پلی استور گوگل دایرکت شده که می‌توانند نسخه اصلی آن گیم را نصب کند. از دیدگاه یک کاربر این تجربه چیزی نیست که پلتفرم هایی مانند نتفلیکس مایکروسافت و یا حتی شرکت متا به آن تمایل داشته باشند. در این مورد لازم به ذکر است که سرویس گیمینگ اپل به نام اپل آرکید به طور مستقیم از طریق اپل استور به صورت اپلیکیشن منفرد در دسترس می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.