سرویس استریمینگ Nvidia GeForce از حالا مک های اپل سیلیکون را حمایت می کند

سرویس استریمینگ Nvidia GeForce از حالا مک های اپل سیلیکون را حمایت می کند

Nvidia به روز رسانی های جدید برای قابلیت حمایت از مک های اپل سیلیکون را به سرویس خدماتی خود اضافه نموده است که به گیمرها اجازه می دهد تا بر روی هر دو مدل مک های M1 و اینتل بتوانند از این سرویس استریمینگ گیم استفاده کنند.

این بروزرسانی از حالا به کاربران مک بوک و مک اجازه می دهد تا بتوانند به بازی گیم های مورد نظر خود که برای ویندوز ساخته شده است بدون احتیاج به ارتقاء سخت افزاری و یا استفاده از Boot Camp برای رندر کردن گرافیک های گیم بر روی سرور های کلاد بپردازند.

باید گفت که شرکت جی فورس برای مدتی است که این به روز رسانی را برای کامپیوترهای مک انجام داده است اما در آخرین بروز رسانی های خود این سرویس گیمینگ از قبلیت حمایت از مک‌های M1 ساخت اپل را نیز برخوردار می باشد. بر اساس یادداشت منتشر شده از شرکت جی فورس  تغییرات و به روز رسانی های متعددی انجام شده است که بخصوص شامل خصوص اضافه نمودن نسخه بتا سرویس Nvidia بر روی مرورگر کروم گوگل می باشد و همینطور قابلیت بازی کردن از یک اکانت بدون نصب هرگونه اپلیکیشن دیگر از جمله این تغییرات می باشند.

آخرین به روز رسانی برای سیستم های عامل macOS مربوط می‌شود که در این به‌ روزرسانی ها شرکت Nvidia حمایت و ساپورت را برای کاربرانی که دارای مک های اپل سیلیکون مجهز به چیپ های M1 می‌باشند را گسترش داده است. این بدان معناست که کاربرانی که دارای مک مینی های جدید، مک بوک پرو های ۱۳ اینچی و یا مک بوک ایر هایی که دارای چیپ M1 می باشند از حالا می توانند درست به مانند کاربرانی که دارای مک های های اینتل می باشند بدون احتیاج به استفاده از یک مرورگر برای دسترسی به این گیم ها از آنها استفاده کنند.

قبلا این امکان وجود داشت که با استفاده از کامپیوترهای مک M1 بتوان از سرویس استرینگ Nvidia استفاده کرد اما در این مورد احتیاج به اجرای برنامه امولاتور و شبیه ساز Rosetta 2 بود ولی بر اساس آخرین به روز رسانی ها این سرویس استریمینگ بدون نیاز به هیچ گونه شبیه ساز خارجی و یا اپلیکیشن دیگر قابل اجرا بر روی کامپیوترهای مک M1 می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *