سایت iFixit جزئیات بیشتری را از کالبد شکافی آیمک ‏m۱ آشکار نمود

سایت iFixit جزئیات بیشتری را از کالبد شکافی آیمک ‏m۱ آشکار نمود

چند روز پس از معرفی رسمی آیمک های m1 سایت مشهور iFixit که در کالبد شکافی الکترونیک تخصص دارد، مدل آیمک ۲۴ اینچی جدید را نیز کالبد شکافی نمود و آشکار ساخت که نسبت به نسخه های قبلی تغییرات توجهی در ساختار داخلی آن ایجاد شده است.

بر اساس بررسی اولیه چیپ های m1 مجهز به سی پی یو ۸ هسته ای و gpu هشت هسته ای با هشت گیگابایت رم مشخص شد که اجزای داخلی این وسیله نسبت به مدل های ۷ هسته ای به خصوص از لحاظ سیستم های خنک کننده تفاوت قابل توجهی را دارد. سایت iFixit مشخص ساخت که در نگاه اول تصاویر اشعه ایکس آیمک جدید تا حد زیادی با آیپد های جدید شباهت دارد.

بر اساس کالبدشکافی  iFixit در این مک های  جدید ماده چسبنده مخصوصی که همیشه اپل برای عایق بندی این وسیله از آن استفاده می کند بکار رفته است. از طرف دیگر در آیمک های m۱ یک جفت سینک خنک بکار رفته که هوا را از لاجیک برد به سمت داخل هدایت می‌کند. علاوه بر این یک سینک گرمایی نیز گرما را از طریق یک لوله هدایت شونده و همینطور ۲ سینک گرمایی کوچکتر گرمای سیستم را به بیرون منتقل می کند.

علاوه بر این iFixit اشاره می کند که قطعات داخلی آیمک های ام یک به جای به مواد چسبنده با پیچ محکم شده است. علاوه بر این در مقایسه با آیمک های مجهز به چیپ اینتل لاجیک بورد در آی‌مک های ام ۱ کوچک تر میباشد.  سایت iFixit همین طور که اشاره می کند که لاجیک بورد دارای یک دکمه اسرار آمیز با سه LED نزدیک خود دارد که هنوز کاربرد مشخص نشده است.

همانطور که قبلا گفته شد کالبد شکافی آیمک های m1 توسط سایت iFixit هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. بخش دوم کالبد شکافی که به زودی توسط این سایت اعلام می شود اطلاعات بیشتری در ارتباط با اسپیکرها، حسگرهای تاچ‌ایدی و ساختار مجیک کیبورد مشخص می کند. همین طور ممکن است در کالبد در شکافی های بعدی جزئیات بیشتری در مورد سیستم خنک کنندگی این وسیله آن منتشر شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.