سامسونگ صفحه ‌های نمایش LTPO را برای مدل های آیفون ۱۳ با تکنولوژی پروموشن خواهد ساخت

سامسونگ صفحه ‌های نمایش LTPO را برای مدل های آیفون ۱۳ با تکنولوژی پروموشن خواهد ساخت

بر اساس گزارشات سامسونگ قرار است که پنل های صفحه نمایشگر پلی کریستال لاین اکسید LTPO رو برای اپل بسازند که قرار است با نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی در مدل های آیفون ۱۳ پیشرفته بکار رود.

این غول تکنولوژی بر اساس منابع قرار است که تولید این صفحات LTPO را در نیمه اول ۲۰۲۱ به پایان برساند. بر اساس یادداشت شرکت تحقیقاتی UBI گفته می‌شود که این همان تکنولوژی صفحه نمایش است که سامسونگ در گوشی‌های گلکسی نوت ۲۰ خود به کار برده است.

شرکت تحقیقاتی UBI همینطور در یادداشت خود آورده است که سامسونگ در اواسط روند تبدیل صفحات نمایش LTPS OLED به  LTPO می باشد. اگر چه برخی از ظرفیت های تولید در طول روند تبدیل از بین رفته می رود اما بر اساس اطلاعات این شرکت، سامسونگ قادر است که در هر ماه ۷۰ هزار از این صفحه های نمایش را بسازد.

بر اساس این یادداشت اپل این صفحات نمایش را در وسایل گوشی های همراه آیفون ۱۳ خود در سال ۲۰۲۱ به کار خواهد برد که احتمالا مدل های پیشرفته آن آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس نام خواهد گرفت. پنل صفحه‌های نمای برای گوشی های میان رده آیفون ۱۳ قرار است که توسط شرکت‌های ال‌جی و BOE ساخته شود.

در مقایسه با صفحه های نمایش اولد صفحه‌های نمایش LTPO دارای مصرف باتری کمتری بوده و این به اپل اجازه می دهد که بتواند از تکنولوژی پروموشن ۱۲۰ هرتزی برای آیفون های آینده خود استفاده کند. گزارش حاصل از چرخه تامین کننده ها شایعاتی را ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد نمایش گرهای ۱۲۰ هرتزی که برای اولین بار در آیپد پرو به کار رفت و حداقل در دو مدل از آیفون های ۲۰۲۱ به کار خواهد رفت.  همین طور چندین شایعه وجود داشت که ادعا می کرد اپل نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی را به مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو اضافه می کند اما این اتفاق نیفتاد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *