سامسونگ انتظار می رود که صفحه نمایش‌های ۱۲۰ هرتزی را برای آیفون ۱۳ پرو تامین کند

سامسونگ انتظار می رود که صفحه نمایش‌های ۱۲۰ هرتزی را برای آیفون ۱۳ پرو تامین کند

بر اساس شایعات مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس انتظار می رود که از صفحه نمایش های اولد بهره گیری نمایند که دارای نرخ تازه ۱۲۰ هرتز می باشد و منجر خواهد شد در هنگام اسکرول کردن و وب گردی تجربه روان تر را برای کاربر به وجود آورد.

بر اساس خبر منتشر شده در یک وب سایت خبری کره‌ای اعلام شده است که سامسونگ قرار است برای مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس صفحه ‌نمایش ‌های ۱۲۰ هرتزی را بسازد. بسیاری از منابع دیگر نیز ادعا نمودند که مدل های آیفون ۱۳ پرو بلاخره از نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی که چند سال از شایعه آن می‌رود برخوردار خواهند شد. منجمله تحلیل گر شناخته شده مینگ چیکو اعلام چند کارشناس دیگر پیش بینی نمودند که اپل در آیفون های بعدی خود از صفحه نمایش های ۱۲۰ هرتزی استفاده خواهد کرد.

حمایت برای ارائه صفحه نمایش ۱۲۰ رسی باعث خواهد شد که تکنولوژی صفحه نمایش LTPO که دارای مصرف باتری کمتری است بتواند نرخ تازه را به صورت خودکار تنظیم نموده که همین امر باعث کاهش مصرف باتری می شود. تکنولوژی LTPO به خودی خود نوعی تکنولوژی صفحه نمایش است که از مصرف پایین باتری و کیفیت بهتر صفحه نمایش برخوردار است و در این تکنولوژی تک تک پیکسل ها هستند که روشن و خاموش می شوند و صفحه نمایش را روشن نگه می دارند و همین هم باعث خواهد شد که علیرغم روشنایی بسیار خوب از مصرف باتری مقرون به صرفه ای برخوردار باشند.

مانند آنچه که در مدل های اپل واچ کنونی وجود دارد صفحه‌نمایش‌های LTPO می توانند در همچنین مدل های آیفون ۱۳ پرو به کار بروند که برای همیشه ساعت بر روی آن ها پدیدار باشد بدون اینکه صفحه نمایش به حالت خاموش برود. آیپد پرو های کنونی از سال ۲۰۱۷ قابلیت حمایت از صفحه نمایش از قابلیت ۱۲۰ هرتزی را برخوردار بوده اند که به عنوان بخشی از تکنولوژی پروموشن از آن استفاده شده است. این تکنولوژی باعث می شود که به صورت خودکار نرخ تازه بر اساس محتوای موجود در صفحه تنظیم شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.