سازنده پابجی اپل و گوگل را برای حذف نکردن اپلیکیشن های کپی این بازی مورد شکایت قرار داد

سازنده پابجی اپل و گوگل را برای حذف نکردن اپلیکیشن های کپی این بازی مورد شکایت قرار داد

کرافتون Krafton که توسعه دهنده بازی جنگی آنلاین بسیار محبوب بتل گراند یا پابجی می باشد اخیراً شرکت های اپل و گوگل را به علت وجود کپی ها و نسخه های تقلبی این اپلیکیشن روی پلتفرم های ios و اندروید مورد شکایت قرار داده است. در این شکایت نامه قانونی ادعا می شود شرکت های بزرگ اپل و گوگل به یک نسخه کپی تقلبی از پابجی از شرکت گارنا بر روی پلتفرم خود بدون هیچ مشکل اجازه فعالیت داده اند که این نقض آشکار قوانین موجود در این پلتفرم ها می باشد.

این بازی‌های کپی  در حال حاضر به نام های فریفایت Free Fire و Free Fire Max بروی اپ استور و گوگل پلی موجود می باشند. پابجی معتقد است اپل و گوگل به صدها میلیون از نسخه های کپی اپلیکیشن Free Fire اجازه انتشار و پخش داده اند که باعث شده این شرکت ۱۱۲ میلیون دلار درآمد از این راه کسب کند و متعاقباً شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل نیز توانسته اند درآمد بسیار بالایی را از این لحاظ به جیب بزنند. اپلیکیشن Free Fire در انتهای سال ۲۰۲۰ دارای ۱۰۰ میلیون کاربر بوده است و بر اساس گفته خود شرکت گارنا، بازی Free Fire در میان بازی های موبایل بیشترین مقدار دانلود را در سطح جهان از آن خود نموده است.

پایجی تخمین می زند که گارنا بیش از ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ درآمد داشته که ۱۰۰ میلیون دلار آن از ایالات متحده بوده است. در دسامبر ۲۰۲۱ کرافتون به اپل گزارش داد که بازی Free Fire حقوق کپی رایت بازی پابجی را نقض نموده اما اپل در این مورد هیچ عملی را در جهت برداشتن این بازی از اپ استور انجام نداد. در این شکایت نامه جزئیات کاملی مورد نحوه عملکرد بازی پابجی اعلام شده است که بر اساس آن کاملاً اثبات می شود که اپلیکیشن Fire Fire یک کپی کاملا آشکار از این بازی می باشد. در این مورد کرافتون به عنوان قرامت بخش از میزان سودی که اپل و گوگل در این مدت کسب نموده است را درخواست نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.