زاکربرگ: ویژگی ردیابی و منع تبلیغات در iOS14 به صاحبان مشاغل کوچک آسیب اقتصادی وارد می آورد

زاکربرگ: ویژگی ردیابی و منع تبلیغات در iOS14 به صاحبان مشاغل کوچک آسیب اقتصادی وارد می آورد

 مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ اپل را مورد انتقاد قرار داد و بیان نمود که ویژگی بلاک کردن تبلیغات توسط کاربران در iOS 14  تواند صدمات جدی اقتصادی حاصل از COVID-19 را چند برابر کند. زاکربرگ در مراسم گزارش مالی بار دیگر این طور بیان نمود که اپل و نوع  استراتژی اش می تواند به صاحبان مشاغل کوچک که در حال بازیابی از شرایط کرونا هستند آسیب برساند.

بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر به طور اخص زاکربرگ ویژگی جدید ردیابی و بلاک کردن تبلیغات در نسخه جدید iOS 14 انتقاد قرار می دهد. بنابراین ویژگی اخیر به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند هر اپلیکیشنی را در مورد اطلاعاتی که از آنها می خواهد ردیابی و یا در صورت لزوم بلاک کند. او این طور بیان می کند که کمپانی هایی مانند اپل می توانند تاثیرات منفی قابل توجهی بر مشاغل کوچک و بهبودی اقتصادی سال ۲۰۲۱ و یا فراتر از آن بگذارند. 

او در ادامه می گوید که در حال حاضر تبلیغات سفارشی شده و شخصی سازی شده هدف دار در حال کمک به صاحبان مشاغل کوچک برای یافتن مشتریان خود و رشد کسب و کار و ایجاد مشاغل بیشتر می باشد. در حالی که زاکربرگ به طور اخص اپل را مورد انتقاد قرار می دهد و تاثیر منفی استراتژی های آنرا در مشاغل کوچک مورد هدف قرار می دهد، خود فیسبوک به کمپانی هایی که استراتزی شبیه اپل دارند اجازه می دهد تا در سایت خود تبلیغات کنند.

اپل قصد داشت که در به روز رسانی آخرین نسخه iOS 14  در ماه سپتامبر این ویژگی جدید را اعمال کند، اما این تغییرات تا اوایل سال ۲۰۲۱ به تاخیر افتادند. او در ادامه حرف های خود می گوید فیس بوک در سه ماهه اول ۲۰۲۱  تاثیرات منفی این تغییرات را احساس خواهد کرد. هم ‌زمان با این بیانیه، گروهی از صاحبان تبلیغات در فرانسه، دولت را بر سر مشکل مشابهی تحت فشار قرار دادند و امیدوارند که اپل بتوانند این ویژگی را برای مدت طولانی تری به تاخیر بیندازد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *