ریستور کردن مک های اپل سیلیکون به غیر فعال شدن سیستم منجر خواهد شد

ریستور کردن مک های اپل سیلیکون به غیر فعال شدن سیستم منجر خواهد شد

چندین کاربر که مک های جدید اپل سیلیکون را خریداری کرده بودند در هنگام ریستور کردن دستگاه خود روند نصب سیستم عامل جدید با ظهور پیام خطا در روی صفحه متوقف شده و سیستم آن ها به صورت غیرفعال در می آید.

متن پیام خطا از این قرار است:

 در طی روند نصب سیستم جدید  خطایی به وجود آمده است. بنابراین روند بروز رسانی سیستم عامل جدید امکان پذیر نیست.

در روی فرم مکرومرز چندین گزارش از کاربران دیده می شود که همگی به طور مشابهی در طی روند ریستور مک خود این پیام خطا را دریافت کرده و سیستم آن ها به طور کامل غیر فعال گردیده است.

به عنوان مثال یکی از کاربران مشکل خود را اینطور توصیف می‌کند:

تازه مک بوک پرو و مک بوک ایر M1 خود را دریافت کرده بودم و چون نیاز به برخی از برنامه های از پیش نصب شده موجود در سیستم نداشتم همیشه این عادت من است که سیستم عامل را ریستور می کنم. در طی روند نصب سیستم عامل جدید پیام خطایی در روی صفحه ظاهر شد که مربوط به اشکالی در بروز رسانی سیستم عامل بود. بعد از گذشت چند ساعت و مشاوره با کارمندان اپل از طریق تلفن آنها به من گفتند که ۷۵ نفر دیگر نیز تماس گرفته و دارای چنین مشکلی بوده اند و از من خواستند که سیستم را بازگردانم و منتظر رفع مشکل آن باشم. اما بدون سیستم عامل امکان به روز رسانی های آینده وجود ندارد بنابراین کامپیوترهای جدید دارای مشکلات نرم افزاری می باشد که باید رفع شود.

در حالی که  بخش پشتیبانی اپل قادر به ارائه راه حل سریع برای مشکل این کاربر نبود برخی از خوانندگان قادر بودند چه راهکارهایی را ارائه کنند که ممکن است این مشکل را حل نماید.

 اپل دستورالعملی را ارائه کرده است که از طریق Configurator 2 و یک مک ثانویه، کامپیوتر اپل سیلیکونی را که به حالت غیر فعال درآمده است را بتوان ریستور کرد. این روش به جدیدترین نسخه Configurator 2 نیاز دارد و همین طور یک کامپیوتر مک که کاملاً فعال و بدون مشکل باشد و یک کابل مناسب برای اتصال دو کامپیوتر مک به یکدیگر.

اپل ممکن است به زودی راه حل مناسبی را برای حل این مشکل در آینده نزدیک ارائه کند، اما در حال حاضر بهترین راه حل آن است که از ریستور کردن کامپیوتر های اپل سیلیکون جلوگیری نمایید. آنهایی که از قبل دچار چنین مشکلی شده‌اند به کاربردن روش Configurator ممکن است به امتحان کردنش بیارزد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *