روسیه شرکت های بزرگ تکنولوژی را موظف می کند در این کشور شعبه های محلی تاسیس کنند

روسیه شرکت های بزرگ تکنولوژی را موظف می کند در این کشور شعبه های محلی تاسیس کنند

دادگاه روسیه برای وادار کردن شرکت های غول پیکر آمریکایی تکنولوژی برای باز نمودن دفترهای محلی رای مثبت داد. کمپانی های تکنولوژی عظیم مانند اپل نیز تا ژانویه ۲۰۲۲ باید در روسیه دفتر های خودشان را تاسیس کنند.

قانونگذاران این کشور برای محدود کردن هر چه بیشتر مدیا و کنترل بیشتر بر روی اینترنت شرکت‌های تکنولوژی را موظف می کنند که دفتر های خودشان را در روسیه بنا کنند. این طرح در روز سه شنبه رای اکثریت به تصویب رسید که مطابق با آن شرکت های خارجی باید تحت قوانین روسیه شعبه های محلی خود را در این کشور بنا کنند.

در این مورد شرکت هایی مشمول این قانون می‌شوند که بیش از نیم میلیون کاربر کاربر روس را در این کشور  طریق وب سایت خودشان سرویس می دهند که مطابق با آن اپل و بیشتر شبکه‌های اجتماعی و همین طور موتورهای سرچ بسیار مشهور مانند گوگل شامل حال این قانون جدید خواهند شد.

بنابر این قانون وب سایت ها و سازمان هایی این روند قانونی را متابعت نکنند با جریمه ها و تنبیه هایی مانند حذف شدن از نتایج سرچ نتایج جستجو و همینطور منع شدن از هرگونه تبلیغات در این کشور مواجه خواهند شد.

روند قانونی کردن شرکت‌های تکنولوژی یکی از آخرین تلاش های حکومت روسیه می باشد که قرار است به زودی فعالیت های شرکت های عظیم تکنولوژی را تحت تاثیر قرار دهد.

چندی پیش نیز قانون گذاران این کشور قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن هرگونه وسیله ای به خصوص آیفون در این کشور به فروش می‌رسد باید از قبل دارای اپلیکیشن های تایید شده و سفارشی از کشور روسیه باشد. بدین صورت که این اپ ها در هنگام نصب اولیه سیستم عامل بر روی صفحه آیفون دیده می‌شوند و کاربران می‌توانند با انتخاب خود آنها را نصب کنند. در سال ۲۰۱۸ نیز این کشور برخی از اپلیکیشن های فعال در اپل استور را نیز منع نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *