رقابت داغ میان اپل و مایکروسافت بر سر تکنولوژی های واقعیت مجازی AR و گیمینگ

رقابت داغ میان اپل و مایکروسافت بر سر تکنولوژی های واقعیت مجازی AR و گیمینگ

به نظر می رسد که رقابت دیرینه میان اپل و مایکروسافت که در سال‌های اخیر از شدتش کاسته شده بود بر سر تکنولوژی های آینده واقعیت مجازی AR دوباره می رود که جان تازه‌ای بگیرد.

بر اساس گزارش تحلیلگر معروف مارک گورمن از بلومبرگ هر دو اپل و مایکروسافت جاه طلبی عظیمی برای کسب قدرت در زمینه تکنولوژی واقعیت های مجازی AR را دارا می باشند. اپل تاکنون خودش را با ارائه ابزارها و فریم ورک های مختلف به توسعه دهندگان خودش را از قبل برای توسعه تکنولوژی AR آماده کرده است. فریمورک هایی مانند ARKit که قابلیت تجربه تکنولوژی AR را از طریق آیفون و آیپد را امکان پذیر می سازد.

این شرکت هنوز سخت افزار ویژه ای برای واقعیت دستکاری شده AR ارائه ننموده است اما بر اساس گزارشات و شایعات قرار است که در ماه ها و یا سال های آینده وسایل جدیدی از اپل در این مورد ببینیم. مایکروسافت از طرف دیگر نیز سرمایه ‌گذاری‌های  گسترده ای را در ساخت محصولی به نام هولولنز انجام داده است که پایه ای برای سخت افزارهای آینده ای می باشد که قرار است با تکنولوژی AR قرار کار کنند.

این دو شرکت همین طور در زمینه هوش مصنوعی، سرویس های تحت ابری و صنعت ساخت PC  نیز  در حال در حالت رقابتی تنگاتنگ می باشند. از طرف دیگر مایکروسافت نیز اخیراً با حمایت خود از اپیک گیمز قصد دارد که بتواند نوعی این نزاع قانونی را با اپل بر سر اپل استور تقویت نماید. سال قبل نیز اپل و مایکروسافت بر سر خرید یک شرکت خدماتی گیم استریمینگ تحت پلتفرم ایکس کلاد با یکدیگر وارد نزاع عمومی شدند.

این سرویس به کاربران اجازه می دهد که بتوانند توسط یک خدمات منفرد و به استریم گیم پردازند. لازم به ذکر است که قوانین اپ استور اصولاً در روی پلتفرم خود از هرگونه سرویس استریمینگ گیمینگ جلوگیری می کند اما اپل  مدتی است که قوانین خود را برای تطابق دادن در این زمینه تغییر داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *