رزولوشن صفحه نمایش مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در آخرین بروزرسانی بتای macOS Monterey لو رفت

رزولوشن صفحه نمایش مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در آخرین بروزرسانی بتای macOS Monterey لو رفت

هفتمین نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey که در اوایل این هفته منتشر شد شامل جئیات جدیدی بود که از آن جمله می‌توان به لیستی از رزولوشن های صفحه نمایش در بخش اپلیکیشن System Information اشاره نمود.

با توجه به اطلاعات موجود در این بخش شاید بتوان رزولوشن مربوط به مدل های مجموعه مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی مجهز به چیپ m1x را از آنها دریافت. بر اساس تحقیقاتی که مکرومرز انجام داد دو رزولوشن صفحه نمایش در این بخش تشخیص داده شد که عبارتند از ۳۴۵۶ x 2234 Retina و ۳۰۲۴ x 1964 Retina می باشد. از طرفی باید گفت که این دو رزولوشن ها در هیچ کدام از محصولات اپل به کار نرفته است.

بر اساس اطلاعات مربوط به این رزولوشن ها و ارتباط آنها با با یکدیگر شاید بتوان آنها را مربوط به رزولوشن هایی دانست که قرار است برای مدل‌های مک بوک پرو های جدید به کار رود. مک بوک پرو های ۱۶ اینچی کنونی دارای رزولوشن نمایشگر ۳۰۷۲ در ۱۹۲۰ می‌باشند در حالی که مک بوک پرو های ۱۳ اینچی کنونی دارای رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ می باشند. هر دوی این وسیله ها دارای نمایشگر تراکم پیکسلی ۲۲۶ تا ۲۲۷ پیکسل در اینچ می باشند.

اگر این رزولوشن های به راستی برای مدل های مک بوک پرو جدید باشند باید گفت که تراکم پیکسلی تقریباً ۲۵۰ پیکسل در اینچ افزایش یافته است. این باعث می شود این ماشین های جدید دارای کیفیت تصویر بسیار واضح تر باشند. در حالی که کاربران همواره از گزینه های مختلفی برای انتخاب رزولوشن مورد نظر خود برخوردار می باشند، مدل‌های کنونی مک بوک پرو دارای رزولوشن پیش فرضی بوده که چه چیزی مابین رزولوشن استاندارد و رزولوشن دو برابر ۲x Retina می باشد.

برای مثال مکروه های ۱۶ اینچ کنونی دارای رزولوشن استاندارد ۳۰۷۲ در ۱۹۲۰ می باشند که از لحاظ کیفیت با نمایش گرهای با رزولوشن ۱۵۳۶ در ۹۶۰ با تنظیم کیفیت رتینا ۲x Retina برابری می‌کند. اما محتوا در نمایشگرهای با قطر ۱۶ اینچ ممکن است برای بسیاری از کاربران برای تماشا کردن دلپذیر نباشند، بنابراین اپل رزولوشن پیش فرض صفحه نمایش را در این وسایل در حد ۱۷۹۲ در ۱۱۲۰ تنظیم کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.