راه حل رفع مشکل تخلیه باتری و یا از دست رفتن داده های GPS آیفون و اپل واچ

راه حل رفع مشکل تخلیه باتری و یا از دست رفتن داده های GPS آیفون و اپل واچ

اندکی پس از عرضه iOS 14 و watchOS 7 ، بسیاری از کاربران، آیفون و اپل واچ شان دچار مشکلات متعدد شد. به نظر می رسد این مسئله همه مدل های ساعتهای اپل را تحت تأثیر قرار داده است.

در اکثر موارد ، کاربران هنگامی که یک تمرین را روی ساعت خود ضبط می کنند و بعد آن را رها کرده و بعدا به سراغ آن بر می گردند ، و به برنامه Activity نگاه می کنند ، فقط نقطه شروع تمرین را روی نقشه GPS نشان می دهد و نه چیز دیگری.

علاوه بر این ، برخی از کاربران گزارش کرده اند بعد از آپدیت به iOS 14 و WatchOS 7 شارژ باطری ساعت و گوشی موبایل آیفونشان با سرعت بیشتری تخیله می شود. به نظر می رسد در بخشهای پشتیبانی غیررسمی از روش جدا کردن اتصال بلوتوثی آیفون و ساعت و در ادامه ریستور هر دو دستگاه مشکل را حل می کنند. جک تیلور از انجمن های ما گزارش داد که هر دو مسئله را با این روش حل می کند:

هم GPS و هم مشکلات شدید تخلیه باتری در WatchOS 7 به راحتی با جدا کردن جفت شدن (in-pairing) و جفت شدن مجدد (re-pairing) ساعت من برطرف شد. همانطور که در بسیاری از گروههای پشتیبانی ذکر شد ، هر دو موضوع بلافاصله بعد از استفاده از این راه حل مشکلاشان برطرف شدند.

به نظر می رسد که اپل این توصیه را به عنوان راه حل رسمی این مشکل پذیرفته است. در سند پشتیبانی تازه منتشر شده با عنوان اگر بعد از به روزرسانی به iOS 14 و WatchOS 7 ، مسیرهای GPS Workout یا داده های سلامتی را از دست ندهید ، اپل می نویسد که کاربران ممکن است پس از ارتقا به ى iOS 14 و WatchOS 7 ، مشکلات زیر را مشاهده کنند:

علائم احتمالی :

  •  نقشه های مسیر تمرین شما در برنامه تناسب اندام در آیفون برای تمرینات قبلی یی که با قابلیت GPS از اپل واچ شما ذخیره شده دیگر وجود ندارد.
  •  فعالیت ، ضربان قلب یا سایر برنامه های مرتبط با سلامتی قادر به راه اندازی یا بارگیری اطلاعات در اپل واچ شما نیستند.
  •  برنامه تناسب اندام یا برنامه سلامت قادر به راه اندازی یا بارگیری داده ها در آیفون شما نیست.
  •  برنامه سلامت یا برنامه تناسب اندام میزان نادرستی از ذخیره اطلاعات را در آیفون شما گزارش می دهد.
  •  برنامه Activity میزان نادرستی از ذخیره اطلاعات در اپل واچ شما را گزارش می کند.
  •  داده های سطح صدای محیطی یا داده های سطح صدای هدفون شما از اپل واچ در برنامه Health در آیفون مفقود شده است.
  •  افزایش سرعت تخیله باتری در آیفون یا اپل واچ.

اگر دو یا چند مورد از این علائم را دارید ، اپل پیشنهاد می کند اپل واچ خود را اتصالش را به آیفون قطع کرده ، از آیفون و اپل واچ پشتیبان تهیه کنید ، هر دو دستگاه را پاک کنید و از نسخه پشتیبان ریستور کنید. اپل مراحل انجام این کارها را در سند پشتیبانی خود که امروز منتشر شده ارائه می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *