رئیس تویوتا به اپل می گوید که باید خودش را برای یک چالش طولانی برای تولید اپل کار آماده کند

رئیس تویوتا به اپل می گوید که باید خودش را برای یک چالش طولانی برای تولید اپل کار آماده کند

رئیس تویوتا گفت که اگر پروژه اپل کار به واقعیت بپیوندد این شرکت واقع در کوپرتینو باید خودش را برای حداقل ۴۰ سال خدمات و پشتیبانی آماده کند.

آقای تویودا در یک کنفرانس خبری در روز پنجشنبه گفت که ورود اپل را به صنعت خودروسازی خوش آمد می گوید اما این را اضافه نمود که این شرکت بهتر است خودش را برای یک چالش طولانی مدت آماده کند.

او در این مورد گفت هرکس که می‌خواهد یک اتومبیل بسازد اگر تنها قابلیت‌های تکنیکی اش را داشته باشد تنها کافی نیست، بلکه وقتی که یک اتومبیل ساخته شد آنها تازه می فهمند که مجبورند که خودشان را حداقل برای ۴۰ سال پاسخ به مشتریان و تغییرات متعددی آماده کنند.

کمپانی های تکنولوژی که به صنعت خودروسازی وارد می شوند به این معنی است که خودروسازی دارای آینده خواهد بود و انتخاب ها برای مشتریان بسیار گسترده تر خواهد شد. این مطالبی است که تویودا در صحبت هایش اضافه می‌کند و همچنین می‌گوید:  ما ورود های جدید را خوش آمد می گوییم، اما فکر نمی‌کنم که به تازه واردها نباید بگویم که خودشان را برای چهل سال جوابگو و مشتری آماده نکنند. این چیزی است که برای کسانی که سالها در صنعت خودروسازی بودند مطلبی آشناست.

شایعات بر سر ورود اپل به صنعت خودروسازی مدت هاست که بر سر زبان ها افتاده است. بر این اساس گفته می‌شود اپل با توجه به طرح طولانی مدت خود مشغول ساخت یک اتومبیل برقی خود را می باشد که بتواند با تسلا و سایر خودروهای برقی رقابت کند. بر این اساس شایعاتی مبنی بر همکاری و مشارکت این شرکت با شرکت های هیوندای و BMW و گزینه های دیگری منتشر شد.

سرمایه گذاران می گویند که پروژه اپل کار می تواند برای اپل تا سال ۲۰۳۰ به ۵۰ میلیارد دلار به طور تقریبی درآمد داشته باشد. اپل تایید نموده است که با برخی از خودروسازان در حال مذاکره بوده است اما آخرین خبرها حاکی است که پروژه اپل کار نمی تواند قبل از ۲۰۲۴ عملی شود و شاید بیشتر هم طول بکشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *