دکتر ها عقیده دارند که اپل واچ هنوز سال ها فاصله دارد تا به عنوان یک مرجع کامل پزشکی مطرح شود

دکتر ها عقیده دارند که اپل واچ هنوز سال ها فاصله دارد تا به عنوان یک مرجع کامل پزشکی مطرح شود

دورنمای اپل برای اینکه اپل واچ را به عنوان مرجع آینده پزشکی بر روی مچ دست افراد تبدیل کند بر اساس نظر افراد متخصص به سال ها زمان نیاز خواهد داشت. علت آن روند بسیار کند تصویب و تایید هر یک از فاکتور های سلامتی و پزشکی به وسیله جوامع پزشکی سراسر جهان می باشد. مسئله اصلی آن بر سر نحوه استفاده از داده هایی است که از افراد در این مورد جمع آوری می‌شود.

در مقاله‌ای که در فاینانسیال تایمز  به چاپ رسیده است گروهی از افراد متخصص و دکترها در ارتباط با مشکلاتی که در مورد معرفی اپل واچ به عنوان مرجع مطمئن روزانه به بیماران سر راه آنها قرار دارد صحبت کرده‌اند. برخی از آنها می‌گویند که هنوز سال ها زمان نیاز می باشد تا اپل واچ به عنوان یک مرجع کامل سلامتی برای کاربران قابل توصیه باشد. این در حالی است که اپل واچ و برخی از وسایل مشابه که تاکنون به بازار عرضه شده‌اند قادرند داده های بسیار زیاد و مفیدی را در ارتباط با بیماران جمع‌آوری کرده و  در برخی حالات توانسته‌اند برای بیماران نقش حیاتی را ایفا کنند. اما مساله اصلی در آنجاست که بیشتر دکترها از این داده ها برای تجزیه و تحلیل سلامتی بیماران استفاده نمی کنند.

یکی از آنها توضیح می‌دهد که چگونه داده ها و وسایل امروزی هنوز مورد تایید بسیاری از تمام جوامع پزشکی نمی‌باشد و سالها زمان خواهد برد تا این ها بخواهند اجازه کامل استفاده از این وسایل جدید تکنولوژی را صادر کنند. مسئله دیگر آن است که بعد از اینکه این وسیله به تصویب جامعه  رسید دکترها نیز باید استفاده از آن را به بیماران توصیه کنند که این یک روند بسیار طولانی و زمان‌بر خواهد بود.

مسئله دیگر در ارتباط با داده هایی است که اپل واچ می تواند جمع آوری کند مدیرعامل شرکت پزشکی ویرتا می‌گوید این که فقط به مردم داده‌های ارائه شود و بدون آنکه توصیه های سلامتی و تعبیر و تفسیر پزشکی در آن صورت گیرد نمی تواند به حد کافی برای بهبود بخشیدن به وضعیت سلامتی بیماران باعث اهمیت باشد.

این مانند آن است که به شخصی یک ترازو بفروشیم و مسلم است که با استفاده از آن می‌توان مقدار اضافه وزن افراد را مشخص نمود، اما چگونه بتوان آن شخص را به تغییر در رفتار خود و در نهایت حرکت به سمت یک نتیجه مناسب هدایت‌ کرد مسئله اصلی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.