دو مدل مک بوک پرو با صفحه‌ نمایش مینی ال ای دی در سال ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد

دو مدل مک بوک پرو با صفحه‌ نمایش مینی ال ای دی در سال ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد

تحلیلگر شناخته شده اپل مینگ چی کو عقیده دارد که در ادامه استفاده اپل از صفحه های نمایش جدید مینی ال ای دی این شرکت در سال ۲۰۲۱ دو مدل مک بوک پرو را مجهز به این صفحه نمایش خواهد کرد و در سال ۲۰۲۲ مدلهای مقرون به صرفه تره مک بوک را به بازار عرضه خواهد نمود

این تحلیلگر در نوشته ای خطاب به سرمایه‌گذاران و سهام داران اپل اعلام نمود که پیش‌بینی او بر این حقیقت استوار است که اپل قصد دارد در آینده هر چه بیشتر استفاده خود را از تکنولوژی صفحه نمایش مینی ال ای دی برای مدل های بیشتری از مک بوک گسترش دهد.

 به ویژه او پیش بینی می کند که مک بوک پرو ۱۴ اینچ که زمان زیادی است انتظار رونمایی آن می‌رود در سال ۲۰۲۱ همراه با سایر مدل ها و با طراحی جدید به بازار عرضه خواهد شد. این تحلیلگر همچنین انتظار دارد که در سال ۲۰۲۲ شاهد مدل های ارزان تری از مک بوک ایر باشیم، اما او اظهار نظری در مورد احتمال اینکه این مدل ها نیز دچار طراحی‌های جدید خواهد شد را ارائه ننمود

در تکنولوژی مینی ال ای دی همانطور که از نامش پیداست از تعداد بسیاری از قطعات ال ای دی کوچک استفاده می شود اما صفحه های نمایش ال ای دی رایج تنها از تعداد محدودی چراغ های ال ای دی که سطح بزرگی را می پوشانند تشکیل شده است.

در تکنولوژی مینی ال ای دی امکان استفاده از تعداد بسیار زیادی ال ای دی های ریز در یک لایه بک لایت وجود دارد. استفاده از تعداد زیادی ال ای دی های ریز باعث می شود که صفحه بک لایت روشنایی و کنتراست بسیار بیشتری داشته باشد. به همین خاطر صفحه نمایش های مینی ال ای دی دارای میزان ضریب کنتراست بسیار بالا تری می باشند و امکان تنظیم کنتراست صفحه نمایش در محدوده وسیع تری امکان پذیر است که به کیفیت بالاتر و وضوح بیشتر آن منجر خواهد شد.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *