دو مدل مک بوک اپل سیلیکون جدید برای اواخر ۲۰۲۱ وارد مرحله تولید می شوند

دو مدل مک بوک اپل سیلیکون جدید برای اواخر ۲۰۲۱ وارد مرحله تولید می شوند

بر اساس گزارشات اپل دو مدل مک بوک پرو اپل سیلیکون را در دست تولید برای اواخر ۲۰۲۱ قرارداده است. این خبر در ادامه پیش بینی های اخیر این بود که در ارتباط با مدل های جدید مک بوک پرو  ۱۴ و ۱۶ اینچی منتشر شده بود.

بر اساس منابع خبری نیکی این شرکت غول تکنولوژی قبل از این برای تولید انبوه دو مدل مک بوک در ماه می و یا جون برنامه ریزی کرده بود. در حالی که هنوز زمان‌بندی دقیقی برای رونمایی این مدل ها مشخص نیست اما بر اساس انتظارات و پیش‌بینی های تحلیل گر اپل مینگ چی کو این مدلها برای نیمه دوم سال جاری برنامه‌ریزی شده‌اند.

در این گزارش خصوصیات فنی این مدل های مک بوک پرو دقیقاً جزئیاتی را ذکر نمی کند اما بر اساس آنچه انتظار می رود احتمال دارد که مک بوک پرو های ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی برای اواخر سال ۲۰۲۱ آماده رونمایی شوند. هر دوی این لپ‌تاپ ها مجهز به چیپ های اپل سیلیکون خواهند بود که احتمالاً از نسل دوم چیپ های M1 به نام M1x  یا M2 بهره خواهند برد. با توجه به قدرت و موفقیت محصولات اپل که با چیپ m1 عرضه شدند مانند مک بوک m1 انتظار موفقیت بیش از پیش این مدلهای جدید اصلا قابل تردید نیست.

بر اساس نظرات مینگ چی کو, مک بوک پرو های نسل بعدی دارای صفحه های نمایش مینی ال ای دی می باشند و همینطور با طراحی های جدید همراه بوده و با تکنولوژی شارژ MagSafe همخوانی خواهند داشت. همینطور بر اساس پیش‌بینی‌ها این مک بوک های جدید مجدداً دارای پورت های HDMI و کارت خوان های SD خواهند شد، در حالی که بخش تاچ بار برداشته شده و به جای آن کلیدهای فرمان فیزیکی اضافه خواهند شد

این جزئیات حاصل از پیش‌بینی‌های مینگ چی کو می باشد که در ژانویه سال جاری به وسیله بلومبرگ منتشر شده است. انتظار می رود که بر اساس نظر این تحلیل گر این لپ تاپ های جدید در کوارتر سوم ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد در حالی که کارشناسان دیگر نظر دارند که اپل در ممکن است در هر زمان در ۲۰۲۱ این رونمایی را انجام دهد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.