دستکش های اپل ممکن است بتوانند فشار حرکت دست کاربر را تشخیص دهند

دستکش های اپل ممکن است بتوانند فشار  حرکت دست کاربر را تشخیص دهند

اپل گلس که مدت زیادی است شایعه آن در گزارش های مختلف آمده است همچنین می تواند از دستکش هایی که می توانند فشار را تشخیص دهند بهره ببرند. این دستکش ها با استفاده از یک سری حس گرهای مختلف می توانند حرکات دست را تشخیص بدهند.  حرکاتی مانند تایپ کردن بر روی یک کیبورد مجازی و یا این که زمانی که شما یک شی فیزیکی را در دست می گیرید.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در ارتباط با واقعیت مجازی وجود دارد این است که به تولید یکسری سیستم‌های واکنشی نیازمند است تا بتواند حس واقعی را در کاربر القا کند. در واقیت مجازی کاربر نسبت به واقعیت اطراف خود کاملاً بی اطلاع است، و مجبور است که از کنترلر هایی که در دست گرفته می شود برای واکنش و ارتباط با منظره های غیر واقعی استفاده کنند.

این کنترلر های دستی الزاما بهترین پاسخ به این مشکل نیستند. زیرا که در این حالت کاربران نمی توانند با دست های خود اعمال دیگری را انجام دهد. در حالت واقعیت دستکاری شده AR یک کاربر ممکن است که بخواهد سیستم را کنترل کند اما همچنین دست هایش برای واکنش با اشیا موجود در واقعیت اطراف که می تواند آنها را ببیند آزاد باشد.

در پینت جدیدی که توسط اپل در روز سه‌شنبه تحت نام “حس گرهای فشاری بخش‌بندی شده برای وسیله های پوشیدنی” نامگذاری شده است، اپل از ساخت دستکش هایی صحبت می کند که می تواند فشار حاصل از حرکت دست کاربر را تشخیص دهد. این حرکت می‌تواند به عنوان یک عمل ورودی در سیستم منتقل شود. این دستکش ها دارای حسگر های حساس به فشار بخش بندی شده هستند و می‌توانند با توجه به فشار حاصل از دست کاربر زمانی که یک شیء  را در دست می‌گیرد آن را تشخیص داده و کاربر می تواند از طریق آن با محیط واقعیت دستکاری شده ارتباط برقرار کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *