در iOS 14.5 دو صدای جدید در لیست گزینه‌های سیری اضافه شد

در iOS 14.5 دو صدای جدید در لیست گزینه‌های سیری اضافه شد

اپل دو صدای جدید انگلیسی را برای سیری معرفی نمود و صدای مؤنثی که به صورت پیش فرض در تنظیمات تعبیه شده بود از حالت پیش فرض حذف نمود.

سیری همیار صوتی هوشمند اپل است که از طریق درک ماشینی به سوالات کاربران پاسخ می دهد. اپل در طول سال های زیاد سیری را با زبان های مختلف و گزینه های متنوع برای صدا به‌روزرسانی کرده است. اما اپل در روز چهارشنبه صدای مونث اولیه که به صورت پیش فرض وجود داشت را از حالت گزینه اصلی خارج نمود.

بر اساس گزارش تک کرانچ، اپل دو صدای جدید را به لیست گزینه‌های سیری اضافه کرده است و کاربران می توانند در بخش تنظیمات صدای مورد های دلخواه خود را انتخاب کنند. قبل از این کاربران می بایست که به بخش تنظیمات سیری رفته تا بتوانند صدا را تغییر دهند. آنها می بایست که از لیست لهجه ها و همینطور جنسیت صداها میان مونث و مذکر یکی را انتخاب کنند. اماحالا کاربران با لیستی از گزینه ها به صورت “صدای یک” و “صدای دو” بدون هیچگونه اشاره ای به جنسیت و یا لهجه ها مواجه می شوند.

صدای آمریکایی شماره ۴ صدایی است که بیشتر در ایالات متحده الان به آن عادت کرده اند. اپل در یادداشتی به تک کرانچ نوشت که ما بسیار خوشحالیم که دو صدای جدید را برای سیری برای انگلیسی زبان ها معرفی می کنیم و از این لحاظ کاربران سیری می توانند صداهایی را که می خواهند در لیست موجود انتخاب کنند.  یکی از اهداف اپل است که به صورت طولانی مدت در پی هرچه بیشتر تنوع بخشیدن به محصولات و خدماتی است که برای اثرات بهتر در دنیای امروز به آن دست می زند.

دو صدای جدید اضافه شده در آخرین نسخه iOS 14.5 و iPadOS 14.5 برای توسعه‌ دهندگان در دسترس است. از آنجایی که هنوز این نسخه ها فقط برای توسعه دهندگان در دسترس است نسخه عمومی آن به نظر می رسد که در هفته های آینده در دسترس عموم قرار گیرد. 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *