در پی انتشار iOS 15.3.1 اپل دسترسی کاربران به iOS 15.3 را متوقف نمود

در پی انتشار iOS 15.3.1 اپل دسترسی کاربران به iOS 15.3 را متوقف نمود

در پی انتشار نسخه جدید سیستم‌ عامل iOS 15.3.1 در ۱۰ فوریه اپل دیگر به کاربران اجازه دانلود و نصب نسخه قبلی یعنی ios 15.3 را نمی‌دهد. این نسخه ای است که قبلاً در اواخر ژانویه برای اولین بار منتشر شد. درست به دلیل آنکه نسخه iOS 15.3 دیگر در دسترس نمی باشد بنابراین امکان این که کاربران پس از نصب سیستم عامل جدید به نسخه قبلی بازگرداند وجود ندارد.

اپل معمولاً بعد از آن که نسخه های جدید سیستم های عامل خود  را منتشر می کند دسترسی کاربران به نسخه های قبلی را متوقف می کند. دلیل اصلی آن این است که کاربران را مجبور کند تا سیستم های عامل خود را هم.چنان به روز و آپدیت نگه دارند.  اپل در سیستم عامل iOS 15.3.1 باگ نرم‌افزاری عمده ای را رفع کرد. این باگ باعث می‌شد که در مرورگر سافاری تاریخچه وبگردی کاربر مورد دسترسی وب سایت های دیگر قرار گیرد.

علاوه براین در آپدیت جدید iOS 15.3.1 یک باگ نرم افزاری دیگر حل و فصل شد که باعث می شد تا دسترسی و آسیب‌پذیری به بخش WebKit امکان پذیر باشد.  به طور قطع این به روزرسانی ها از آنجا که از لحاظ امنیتی و حفظ حریم شخصی کاربران تغییرات بسیار عمده ای را شامل می‌شوند دانلود و نصب آن ها برای کاربران بسیار ضروری می باشد و باعث می شود تا سیستم آنها در دسترس وب سایت های دیگر و سایر نارسایی های اینترنتی قرار نگیرد.

همینطور در سیستم عامل ‏ios ۱۵.۴ اپل مشکل قفل گشایی آیفون در هنگام داشتن ماسک بر صورت را برطرف نمود. چرا که بیشتر کاربران با توجه به دوران پاندمی نمی‌توانستند از توانایی ها و قابلیت های فیس آیدی استفاده کنند. اما با این به‌روزرسانی جدید فیس آیدی می تواند نواحی اطراف گوش کاربران که برای هر فرد منحصر به فرد می باشد را اسکن کند و آن را به عنوان معیاری برای تشخیص هویت کاربر در نظر گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.