در پرونده اپیک گیمز اپل از دادگاه خواستار وقت بیشتری برای اعمال تغییرات در اپ استور شد

در پرونده اپیک گیمز اپل از دادگاه خواستار وقت بیشتری برای اعمال تغییرات در اپ استور شد

بر اساس رای قاضی گنزالس راجرز در پرونده دعوی میان اپل و اپیک گیمز که در ماه سپتامبر برگزار شد اپل مجبور است که تغییرات جدیدی را در اپل استور برای توسعه دهندگان اعمال کند. بر اساس این رای جدید اپل باید به توسعه دهندگان اجازه دهد تا بتوانند در داخل اپلیکیشن های خود لینکی را برای هدایت مشتریان به وب سایت های خود قرار دهند و دیگر آن ها لازم نیست که در داخل اپلیکیشن ها پرداخت های خود را صورت دهند.

در حالیکه این رای دادگاه در حال اجرا می باشد و از اپل خواسته که این تغییرات را تا ماه دسامبر اجرا کند، اپل از دادگاه خواست که وقت بیشتری را برای انجام این رای در اختیار این شرکت قرار دهد تا بتواند تغییرات مورد نظر را اعمال کند. در حکم اولیه قاضی راجرز گفت که ساختار فعلی اپ استور به گونه‌ای است که مانع از اعمال لینک ها به خارج از محیط اپ استور می شود، که همین امر یکی از پایه‌های اصلی نارضایتی برخی از توسعه دهندگان بود.

بر این اساس او از اپل خواست که با اختصاص یک محل جداگانه برای لینک  وب سایت های توسعه دهندگان در اپل استور گزینه جدیدی را برای مشتریان به وجود آورد که آنها بتوانند با اختیار خود تصمیم بگیرند. در حال حاضر او به اپل ۹۰ روز برای اعمال این تغییرات به وقت داده است. اما اپل از دادگاه می خواهد که تا وقتی که تمام دعوی های مربوط به این پرونده به اتمام برسد اعمال این تغییرات را به عقب بیندازد و این در صورتی است که اگر دادگاه بخواهد به این خواسته اپل توجه کند باید سالها منتظر بماند. چرا که این دعوی ممکن است که مدت ها طول بکشد.

بر اساس گفته های اپل اعمال تغییرات در قوانین اپ استور می تواند در برخی از موازنه های موجود میان توسعه دهندگان و مشتریان را که توسط قوانین فعلی ایجاد شده است را به هم بزند و باعث خواهد شد که در نهایت به اپل و مشتریان خسارت وارد شود. بر اساس رای فعلی دادگاه اپل باید قوانین جدید را از تاریخ ۹ دسامبر اجرا کند، اما اگر اپل درخواست جدیدش تصویب شود مجبور نخواهد بود که فعلا تغییرات مزبور را در اپ استور اعمال کند. قاضی اعلام کرده است که در تاریخ ۱۶ نوامبر خواسته های جدید اپل را بررسی خواهد کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.