در نسخه چهارم بتای ios ۱۵.۴ قابلیت های ضد سرقت در ایرتگ اضافه شد

در نسخه چهارم بتای ios ۱۵.۴ قابلیت های ضد سرقت در ایرتگ اضافه شد

در نسخه بتای شماره ۴ از سیستم عامل ios ۱۵.۴ تغییرات ضدسرقت برای وسیله ایرتگ توسط اپل در اوایل این ماه معرفی شد که بر اساس آن با اعلام پیام های هشدار در موقع استفاده از ایرتگ به کاربران اطلاع رسانی می شود که هرگونه سوء استفاده از این وسیله برای سرقت و ردیابی اشخاص دیگر جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی خواهد داشت. در این مورد با توجه به اینکه هر یک از وسایل ایرتگ به اپل آیدی کاربران متصل است به راحتی کاربر می تواند در صورت سوء استفاده ی شخصی از این وسیله مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

در این پیام هشدار که روی صفحه ظاهر می شود اپل خاطر نشان می‌کند که این وسیله به گونه ای طراحی شده است که می‌تواند در موارد خاص به قربانیان سرقت کمک کند تا بتوانند سارقین این را از این طریق پیدا کنند.  این پیام هشدار اپل می‌خواهد برای آنانی که از ایرتگ و کلیه وسایلی که با قابلیت Find My از طریق کمپانی های ترک پارتی کار می کنند یک هشدار صریح و جدی بفرستد. اپل در ماه قبل خاطر نشان کرد که این پیام هشدار در آپدیت های بعدی به این سیستم‌ عامل اضافه می‌شود و به قول خود عمل نمود.

علاوه بر این اپل در این مورد به یک باگ نرم افزاری اشاره می کند که باعث ایجاد سردرگمی در هنگام اتصال ایرتگ به سایر وسیله ها مانند آیفون و آیپد و یا کامپیوترهای مک می شد. در اثر این باگ یک پیام ” وسیله جانبی ناشناس” بروی آیفون و یا آیپد ظاهر می‌شد  و به کاربر اینگونه القا می کرد که یک وسیله جانبی ناشناخته تشخیص داده شده است. از آنجایی که ایرتگ ها به گونه‌ای طراحی نشده اند که اینگونه پیام‌ها بر روی صفحه های صفحه وسیله‌ای مانند آیفون و آیپد بفرستند، بنابراین اپل با بررسی این مشکل متوجه این باگ نرم‌افزاری شد و آن را در این آپدیت برطرف نمود. در این به روز رسانی جدید اپل می خواهد مطمئن شود که تمام لوازم جانبی به درستی می توانند با محصولات اپل بدون هیچگونه سردرگمی متصل شوند.

در نسخه چهارم بتای ios ۱۵.۴ قابلیت های ضد سرقت در ایرتگ اضافه شد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.