در طول سال ۲۰۲۰ اپل ۹۴۰۰۰ گیم را از بخش چینی اپ استور حذف نمود

در طول سال ۲۰۲۰ اپل ۹۴۰۰۰ گیم را از بخش چینی اپ استور حذف نمود

بر اساس گزارشات در پاسخ به تقاضای عوامل دولتی کشور چین اپل هزاران گیم را از بخش اپ استور چینی در سال ۲۰۲۰ حذف نموده است و به نظر می‌رسد تعداد بیشتری نیز در روند حذف شدن باشند.

 در پی هشدارهای قبلی به توسعه دهندگان iOS چینی، اپل تعداد زیاد اما نامشخصی از اپلیکیشن های ویدیو گیم را از اپ استور کشور چین برداشته است. این تصمیم در پی قوانین دولت چین در ارتباط با بازی های اینترنتی می باشد که اپل نیز موظف به اجرای آن است.

 بر اساس گزارشات بیشترین گیم ها ی حذف شده از نوع گیم های بودند که غیر رایگان هستند و حکومت چین با توجه به قانون وضع شده در سال ۲۰۱۶ چنین تصمیمی را اتخاذ نموده است. مطابق با این قانون کلیه گیم های غیر رایگان باید به طور رسمی توسط دولت و سازمان های مربوطه مجوز لازم را قبل از آنکه بتوانند فروش خود را آغاز کنند داشته باشند.

بر اساس  گزارش Rich Bishop عضو گروه مشاوره ای اپلیکیشن ChinaInApp گفته می شود که تنها بخش کوچکی از این گیم ها قادر به گرفتن مجوز از دولت چین می باشند.  قبلاً نیز یکی از مدیران بخش مارکتینگ این گروه به نام Todd Kuhns گفته بود  که اپل تا بحال از سال ۲۰۱۶ از اجرای این قانون چینی در اپلیکیشن‌های iOS چشم پوشی کرده است.

در جولای ۲۰۲۰ این مدیر بخش مارکتینگ اعلام نمود که هنوز به درستی مشخص نیست که اپل چگونه توانسته است قانون ” مجوز اپ های چینی ۲۰۱۶” را نادیده بگیرد، اما با توجه به در نظر گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین بازرسی های بیشتری از طرف دولت های چین صورت گرفت و اپل نیز ملزم به اجرای این قوانین گردید.

اما این گزارش همچنین مشخص می‌سازد که ۹۴ هزار اپلیکیشن از اپ استور چینی در طی سال ۲۰۲۰ برداشته شده اند و  از ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۰ در آمد گیمینگ اپل ۱۳ میلیون دلار بوده است که این ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۹ می باشد.

اما درآمد مربوط به سال  ۲۰۱۹   ۲۱ درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده و این نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ حذف نمودن تعداد زیادی از گیم ها به درآمد خود اپل نیز لطمه زده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *