در سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 قابلیت محدود کردن نوتیفیکیشن ها اضافه شده است

در سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 قابلیت محدود کردن نوتیفیکیشن ها اضافه شده است

در آخرین به روز رسانی های iOS 15 و iPadOS 15 تغییرات نرم افزاری شامل بروزرسانی هایی در زمینه چگونگی نشان دادن نوتیفیکیشن ها می باشد و همینطور در مورد سیستم عامل iPadOS قابلیت های مالتی تسکینگ و گزینه‌های مختلف برای قرار دادن ابزارک ها نیز اضافه شده اند.

انتظار می رود که اپل در کنفرانس WWDC قابلیت ها و تغییرات انجام شده در این سیستم‌های عامل را که قرار است در پاییز امسال به صورت عمومی منتشر شود را اعلام کند. در روز شنبه یک گزارش به برخی از تغییرات انجام شده در سیستم‌های عامل iOS 15 و iPadOS 15 اشاره نمود.

بر اساس منبع خبری بلومبرگ اپل در تغییرات جدید خود قابلیت امنیت و حفظ حریم شخصی را هر چه بیشتر برای کاربر قابل مدیریت کرده است. برای این منظور کاربر در این سیستم های عامل یک پنل کنترل جدید را مشاهده خواهد کرد که دارای اطلاعات ویژه‌ای در مورد نوع داده هایی است که هر یک از اپلیکیشن های نصب شده در روی وسیله از کاربر جمع‌آوری خواهد نمود.

همینطور گزینه جدیدی وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند با تنظیم وسیله آیفون یا آیپد خود بر روی حالت های خواب، در حال کار، در حال رانندگی، و یا “لطفاً مزاحم نشوید” بتوانند وسیله خود را نسبت به نوتیفیکیشن های دریافت شده تنظیم کنند. بنابراین بسته به نوع حالتی که کاربر تنظیم می کند نوتیفیکیشن ها و هشدار ها برای کاربر نشان داده می شود.

بر اساس هر یک از این حالت ها ممکن است برخی از نوتیفیکیشن ها به صورت خاموش و یا غیرفعال در آید. به عنوان مثال در حالت Do Not Disturb نوتیفیکیشن ها هشدار ها به گونه ای محدود می شوند که برای کاربر نشان داده نمی شوند. در این حالت نیز می توان سیستم را به گونه‌ای تنظیم کرد که  پیام‌هایی را به صورت خودکار بنا به آنچه که کاربر مشخص می کند بتواند در حالتی که قادر به جواب دادن نیست به افراد مورد نظر ارسال کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *