در سیستم عامل macOS Monterey 12.3 یونیورسال کنترل و ساید کار می توانند در یک زمان واحد مورد استفاده قرار گیرند

در سیستم عامل macOS Monterey 12.3 یونیورسال کنترل و ساید کار می توانند در یک زمان واحد مورد استفاده قرار گیرند

قبل از آن که نسخه های عمومی آپدیت های macOS 12.3 و iPadOS 15.4  منتشر شوند بسیاری از افرادی که قابلیت یونیورسال کنترل را امتحان نمودند قادر نبودند تا در هنگام استفاده از یک آیپد در مود ساید کار از آن استفاده کنند، اما با نسخه نهایی این سیستم عامل امکان این وجود دارد که یونیورسال کنترل  و ساید کار در آن واحد در وسایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد .

در نسخه نهایی سیستم‌عامل macOS 12.3  در بخش Add Display گزینه‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است که از طریق آن کاربران می توانند در آیپد بخش ساید کار را با یونیورسال کنترل در یک زمان استفاده کند. این بدان معناست که کاربر در حال حاضر می تواند به عنوان مثال مک خود را به یک آیپد از طریق ساید کار برای ایجاد فضای  بزرگتر در سیستم عامل macOS استفاده کند و در طرف دیگر مک کاربر می تواند یک آیپد یا مک ثانویه را از طریق کیبورد و ترک پد آن کنترل کنند.

تفاوت میان سایدکار و یونیورسال کنترل

برای آنهایی که با این دو ویژگی آشنا نیستند باید گفت که یونیورسال کنترل این قابلیت را به کاربر می دهد که بتواند یک مک و یا آیپد را در کنار یکدیگر استفاده کند. حتی چندین مک و آیپد از طریق استفاده از یک کیبورد یا موس برای کنترل آنها مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر شما یک مک بوک پرو و آیپد بر روی میز خود داشته باشید می توانید از ترک پد مک بوک پرو برای کنترل آیپد استفاده کنید.

اما گزینه ساید کار به صورت متفاوتی کار می‌کند این گزینه در سال ۲۰۱۹ به عنوان بخشی از سیستم عامل macOS Catalina معرفی شد و به شما اجازه می دهد که از آیپد به عنوان یک نمایشگر ثانویه برای مک خود استفاده کنید.  بنابراین با قابلیت یونیورسال کنترل نمی‌توانید از یک مک و آیپد برای ایجاد فضای اضافی استفاده کنید اما با قابلیت سایت کارین عمل ممکن است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.