در سیستم عامل iOS 15 قابلیت قفل گشایی با اپل واچ به فرمان سیری گسترش  یافته است

در سیستم عامل iOS 15 قابلیت قفل گشایی با اپل واچ به فرمان سیری گسترش  یافته است

قابلیت قفل گشایی آیفون از طریق اپل واچ در بروزرسانی iOS 15 گسترش خواهد یافت که در این مورد  قرار است که کاربر بتواند با استفاده از اپل واچ درخواست  های صوتی از طریق سیری را نیز قفل گشایی کند. قفل گشایی آیفون از طریق اپل واچ به خصوص در دوران پندمی و استفاده از ماسک که باعث شده بود که قابلیت فیس آیدی نتواند برای قفل گشایی آیفون کارآئی قبلی خود را داشته باشد ایجاد شد.

کاربران از طریق اپل واچ می‌توانستند بدون استفاده از قابلیت فیس آیدی، آیفون خود را قفل گشایی کنند در حالتی که صورت آنها توسط ماسک پوشیده شده است. روند شناسایی در سیستم عامل iOS 15 توسعه یافته است. بر اساس گزارش منابع خبری ۹to5Mac قابلیت قفل گشایی از طریق اپل واچ در iOS به فعال شدن درخواست های سیری قابلیت گسترش خواهد یافت.

در این حالت فعال شدن فرمان هایی نظیر اعمال تغییرات در بخش تنظیمات گوشی و خواندن پیام ها از طریق سیری با کمک اپل واچ امکان‌پذیر شده است. در حال حاضر کاربران باید مالکیت وسیله را از طریق فیس آیدی یا تاچ آیدی تایید کرده و پس از آن می توانند هر یکی از این قابلیت های سیری را فعال کنند. اما در سیستم عامل iOS 15 قرار است که علاوه بر قابلیت های شناسایی و تشخیص هویت فیس آیدی و پسورد گزینه جدیدی اضافه شود که در حالتی که کاربر ماسک به چهره دارد و نمی‌تواند از قابلیت فیس آیدی استفاده کند با استفاده از ارتباط امن با اپل واچ  فرمان های سیری را فعال کند.  اما برای این منظور اپل واچ شما باید با پسورد محافظت شده باشد و سپس آن را با اعمال پسورد قفل گشایی کرده و در نهایت  می توانید قابلیت های سیری روی آیفون را فعال کنید.

اپل سیستم عامل iOS 15 در روز دوشنبه در کنفرانس WWDC معرفی نمود. در سیستم عامل جدید اپل قابلیت ها و به روز رسانی هایی منتشر شده است که قرار است که در پاییز امسال برای عموم در دسترس قرار بگیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.