در سال  ۲۰۲۰ اپ استورهای اپل و گوگل بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته اند

در سال  ۲۰۲۰ اپ استورهای اپل و گوگل بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته اند

 Sensor Tower گزارشی را ارائه می دهد که آشکار می‌سازد سال ۲۰۲۰  درآمد اپل استور و گوگل پلی به حد رکورد بی سابقه ای رسیده است.  مطابق با این گزارش برای اولین بار در طول یک سال این رقم به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که  فقط در کریسمس مردم حدوداً مقدار ۴۲۷ میلیون دلار در اپ استور و گوگل پلی خرج کرده اند. این مقدار نشان دهنده ۳۴.۵ درصد رشد نسبت به سال قبل که در حدود ۳۰۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ بوده است.

 اما در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل خود مقدار افزایش تنها در حد ۱۷.۱ درصد بوده است. مقدار مصرف مشتریان در روز کریسمس ۴.۵ درصد مقدار کل ماه دسامبر را نشان می‌دهد به طوری که فقط  در روز  ۲۷ دسامبر فروش در اپ استور ها در حدود ۹ میلیارد دلار در سطح جهان بوده است.

برا اساس این گزارش بیشتر خرج ها و خریدهای روزهای تعطیلات مربوط به گیم های موبایلی می باشد که در حدود ۲۳۲.۴  میلیون دلار  که این مقدار در حدود ۲۷ درصد نسبت به سال قبل که ۲۹۵ میلیون دلار بوده است افزایش نشان می‌دهد

در این میان بازی Honor of Kings با فروش ۱۰.۷ میلیون دلار پرفروش ترین بازی در این دوران شناخته شد که ۲۵ درصد افزایش را نسبت به کریسمس سال ۲۰۱۹ نشان می دهد. همینطور اپلیکیشن تیک تاک با درآمد ۴.۷ میلیون دلار در سطح جهان توانست مقام اول پرفروش‌ترین اپلیکیشن را در طول این دوران کریسمس به دست آورد.

اپل استور در ادامه سال های قبل توانست نسبت به گوگل پلی سهم بیشتری را از این فروش را از آن خود کند  و موفق شد ۶۸.۴ درصد ازمیزان  فروش کل را کسب نماید که این میزان ۳۵.۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل نشان را می‌دهد. گوگل پلی توانست ۱۲۹ میلیون دلار فروش را از آن خود کرد که در مقایسه با اپ استور که ۲۷۸.۶ میلیون دلار را آن کسب نمود سهم کمتری از میزان فروش کل را نشان می دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *