در حال حاضر بیشتر است یک میلیارد نفر از آیفون استفاده می کنند

در حال حاضر بیشتر است یک میلیارد نفر از آیفون استفاده می کنند

 تخمین جدید ادعا می‌کند که تعداد آیفون های فعال در دست مشتریان  از حد یک میلیارد گذشته است..این در حالی است که کمتر از ۵ هزار روز به اولین آیفونی که به فروش رفت می گذرد.

اگر برای کرونا ویروس نبود شاید اپل به این زودی به این رقم دست نمی یافت. شرکت اپل هنوز در این مورد آمار و ارقامی را انتشار نداده است ولی هر چند وقت یکبار گزارشی را در مورد تعداد افراد استفاده کننده از آیفون انتشار می دهد. اما بر اساس اطلاعات حاصل از شرکت  Above Avalon  اپل در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ توانست از مرز یک میلیارد کاربر آیفون عبور نماید که این یعنی در حدود ۵۰۰۰ روز از تاریخ اولین آیفون به فروش رفته می باشد.

اگر این تخمین درست باشد می توان آیفون را موفق ترین محصول ساخته شده دانست. به گفته تحلیل گرین شرکت در سال های اخیر روند فروش آیفون کاهش یافت به دلیل این کاهش رشد زیادی مربوط به رقابت بیش از حد بر سر گوشی های همراه می باشد. او اضافه می‌کند با این حال اپل هنوز تقریباً هر ساله ۲۰ تا ۳۰ میلیون کاربر آیفون اضافه می‌کند.

هرکدام از این کاربر ها که با خرید محصولات دیگر اپل به صورت عمیق تری وارد اکوسیستم اپل می شوند. آنها فقط محصولات دیگر اپل مانند اپل واچ یا آیپد را خریداری نمی کند بلکه برخی از آنها در نهایت تصمیم به خرید آیفون دیگری می گیرند. همین امر باعث می شود که تعداد آیفون های فروخته شده را نتوان معیار دقیقی برای تعداد کاربر های فعال دانست.

بنابر این نمی‌توان گفت که اپل واقعاً یک میلیارد کاربر فعال آیفون دارد یا نه. تیم کوک در لحظه رونمایی آیفون ایکس اس اعلام نمود که اپل توانسته است ۲ میلیارد محصول iOS را به فروش برساند. این تعداد محصولات فروخته شده است و علاوه بر آیفون شامل داده‌های حاصل از آیپد و آیپاد تاچ نیز می باشد. همین طور این رقم شامل کاربرانی است که آیفون های قدیمی خود را کنار گذاشته و آیفون جدید خریداری نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *