در آستانه مراسم اپل شواهدی از به کارگیری چیپ های اپل سیلیکون M2 منتشر شد

در آستانه مراسم اپل شواهدی از به کارگیری چیپ های اپل سیلیکون M2 منتشر شد

درست یک روز مانده به برگزاری مراسم اپل گزارش‌ها و شواهدی به دست آمده است که نشان از آن دارد که اپل در حال تست های اولیه بر روی چیپ های اپل سیلیکون نسل M2 می باشد که قرار است در مک بوک پرو های ۱۳ اینچی و همینطور مک بوک ایر های جدید به کار رود. مارک گورمن خبرنگار معتبر بلومبرگ در آخرین خبر نامه خود اعلام می کند که یکی از توسعه دهندگان قابل اعتماد به او اطلاع داده است که در هفته‌های اخیر اپل در حال آزمایش چیپ‌های با ۸ هسته عملکردی و ۱۰ هسته گرافیکی می باشد که قرار است آنها را در آخرین سیستم های عامل بتای MacOS مورد آزمایش قرار دهد.

در ماه اکتبر نیز گزارش و داستان های مشابهی در آستانه مراسم اپل منتشر شد که از نام های جدید چیپ سیلیکون M1 Pro و M1 Max پرده‌برداری کرد. چیپ های اپل سیلیکون M2 اولین ارتقاء عمده برای چیپ های ساخت اپل می باشد که اولین بار به عنوان با معماری اولیه M1 در نوامبر ۲۰۲۰ در کامپیوترهای مک به کار گرفته شد. از آن موقع تا به حال اپل نسخه های پیشرفته تر از سری چیپ های M1 را شامل M1 Pro و M1 Max معرفی نموده است.

چیپ های سری M2 انتظار می رود که برای اولین بار در مک بوک پرو های ۱۳ اینچی و مک بوک ایر های جدید بکار رود. گورمن امروز اعلام نمود که مک مینی های جدید انتظار می رود از چیپ‌های ‌ M1 Pro  و M1 MAX  برخوردار شوند و آماده معرفی در مراسم روز بهاره اپل می باشد. یک مک بوک پرو ۱۳ اینچی جدید و همینطور یک آیمک جدید نیز بر اساس نظر این تحلیل کرد احتمال دارد که در نیمه اول امسال به بازار معرفی شود.

مارک گورمن قبل از این پیش بینی های خود را در ارتباط با مراسم روز سه شنبه اپل اعلام نمود که آیفون اس ای نسل جدید با نمایشگر ۴.۷ اینچی که بسیار شباهت به مدل قبلی دارد در این مراسم معرفی خواهد شد و علاوه بر این از قابلیت ۵ نیز برخوردار خواهد بود. همچنین شایعه است که آیپد ایر جدید نیز احتمال رونمایی و معرفی آن در این مراسم می‌رود که بر اساس گزارش ها از چیپ های A15 ،‌ قابلیت تکنولوژی اینترنت ۵ جی و همینطور قابلیت جدید سنتر استیج برخوردار خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.