در آستانه رویداد دوشنبه اپل نام چیپ های M1 Pro و ‌M1‌ Max در لیست برخی از اپلیکیشن‌ها خودش را نشان داد

در آستانه رویداد دوشنبه اپل نام چیپ های M1 Pro و ‌M1‌ Max در لیست برخی از اپلیکیشن‌ها خودش را نشان داد

کمتر از ۲۴ ساعت تا مراسم رویداد معرفی مک بوک پرو های جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی باقی مانده است و شواهد جدیدی نشان می دهد که اپل ممکن است های چیپ های بکار رفته در این مک‌ بوک‌ پرو ها را به نام های M1 Pro و ‌M1‌ Max اعلام کند.

مک بوک پرو های جدید به چیپ های نسل بعدی اپل سیلیکون مجهز خواهند بود که بر اساس گزارش ها دارای ۱۰ هسته پردازشی می باشند که هسته آن پر مصرف و با عملکرد بالا و دو هسته کم مصرف می باشند. بخش گرافیکی نیز  انتظار می‌رود که دو نسخه مختلف با ۱۶ و ۳۲ هسته پردازش گر گرافیکی ارایه شود.

در گزارش‌های گذشته مناظره‌ های متعددی در ارتباط با نام نسل بعدی چیپ های اپل سیلیکون در جریان بوده است. برخی گمانه می‌زنند که این چیپ ها ممکن است تحت نام M1X اعلام شوند و برخی دیگر اعتقاد دارند که نام M2 می‌تواند عنوان مناسب‌ تری برای نسل بعدی چیپ‌های m1 باشد. ما بر اساس این گزارش جدید  چیپ های نسل بعدی اپل سیلیکون تحت نام‌های M1 Pro و ‌M1‌ Max اعلام خواهد شد.

مارک گورمن از منبع خبری بلومبرگ در آخرین خبرنامه خود اعلام نمود که اساس لیستی که در اپلیکیشن‌ های آنها ظاهر شده است چیپ های جدید تحت نام های M1 Pro و ‌M1‌ Max اعلام شده است و در کنار آن نیز در این لیست اطلاعاتی مربوط به به همان رزولوشن تصویر مک ‌بوک‌پرو های نسل بعدی وجود دارد.  در حالی که این نام ها در لیست اپلیکیشن های اعلام شده ظاهر شده است اما گورمن عقیده دارد که اپل ممکن است در نهایت از ارائه نام های سردرگم جلوگیری کرده و یک نام جدید دیگر را برای چیپ های نسل بعدی اعلام کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.