در آستانه رونمایی ایرتگز، اپل به توسعه دهندگان ترد پارتی اجازه می‌دهد تا به اپلیکیشن Find My بپیوندند

در آستانه رونمایی ایرتگز، اپل به توسعه دهندگان ترد پارتی اجازه می‌دهد تا به اپلیکیشن Find My بپیوندند

پس از افزودن قابلیت های جدید در iOS 14 اولین لوازم جانبی که قادر خواهند بود به اپلیکیشن Find My دسترسی یابند در نمایشگاه CES 2021 معرفی شدند. اپ Find  My به عنوان اپلیکیشن اصلی در iOS 14 استفاده می‌شود و کاربران از طریق آن می‌توانند دوستان و اعضا خانواده خود را که موقعیت مکانی خود را با شما به اشتراک گذاشته اند ردیابی و پیدا کنند. وسیله هایی مانند ایرپاد پرو، اپل آیپد و یا اپل واچ در صورت مجاورت با هم در این اپلیکیشن  ظاهر می شوند و به عمل موقعیت یابی کمک می کنند.

به عنوان مثال اگر وسیله ای در مجاورت باشد اپلیکیشن Find My آن وسیله را شناسایی نموده و با تولید کردن صدایی که شدت آن همراه با نزدیک شدن به وسیله تغییر خواهد کرد به کاربر کمک می کند تا موقعیت آن بیابد. تاکنون استفاده از این قابلیت به وسیله های اختصاصی محدود می شد اما اپل این قابلیت را با معرفی برنامه ویژه ای در جون ۲۰۲۰ گسترش داد تا اپ های ترد پارتی نیز امکان دسترسی به این اپ را داشته باشند.

شش ماه پس از آن،  اولین وسیله هایی که می تواند از این قابلیت استفاده شود در حال معرفی به بازار هستند. از جمله این محصولات می توان به هدفون های جدید وایرلس شرکت بلکین  به نام Belkin SoundForm Pro  اشاره نمود. بنابراین این هدفون پس از اتصال بلوتوثی در صفحه آیفون شما در بخش Find My نیز قابل مشاهده می باشد.

علاوه بر این کاربران می‌توانند از از طریق اپلیکیشن Find My وسیله های موجود در مجاورت و نزدیکی خود را ردیابی کنند. بویژه در حالتی که آن وسیله گم شده باشد این ویژگی به کاربر کمک می کند که موقعیت دقیق شی گمشده را پیدا کند.

جالب ایجاست حتی اگر کاربر دیگری که از iOS استفاده می کند در نزدیکی وسیله گم شده شما برود شما در روی آیفون یا وسیله خود نوتیفیکیشن مربوط به  موقعیت شی گم شده خود را دریافت خواهید کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *