دراپ باکس سرانجام در حال آزمایش اپلیکیشن خود برای مک با قابلیت حمایت از اپل سیلیکون می باشد

دراپ باکس سرانجام در حال آزمایش اپلیکیشن خود برای مک با قابلیت حمایت از اپل سیلیکون می باشد

سرانجام دراپ باکس اعلام نمود که مرحله آزمایشی توسعه اپلیکیشن مک خود را با قابلیت حمایت از چیپ های اپل سیلیکون آغاز کرده است. این در حالی است که گروه زیادی از مشتریانی و کاربرانی که از دراپ باکس استفاده می کنند این شرکت را مورد انتقاد قرار داده و تصور می نمودند که این شرکت قصد ندارد اپ خود را برای حمایت از چی باید با سیلیکون به‌روز رسانی کند.

در ماه اکتبر در فروم سایت دراپ باکس یک پاسخ رسمی در قسمت نظرات ارائه شد که این شرکت قصد ندارد به زودی نسخه اپل سیلیکون اپلیکیشن خود را ارائه دهد و همچنان قصد دارد که روی تکنولوژی Rosetta 2  تکیه کند که مناسب برای کامپیوترهای مک اینتل می باشد. در پی این  اعلام انتقاد های زیادی از جانب کاربران مک به طرف این شرکت سرازیر شد که در نهایت مدیر عامل این شرکت را مجبور کرد که اعلام کند در نیمه اول ۲۰۲۲ نسخه اپل سیلیکون اپلیکیشن این شرکت به بازار خواهد آمد و حالا یک هفته بعد از سال جدید دراپ باکس به نظر می رسد که قصد دارد به قول خود عمل می‌کند.

این شرکت به مکرومرز گفته است که مرحله آزمایشی اپلیکیشن خود برای قابلیت حمایت از چیپ های اپل سیلیکون را برای بخش محدودی از کاربران مک فعال نموده و قصد دارد که پس از طی مراحل آزمایشی بتا تا اواخر ژانویه نسخه نهایی آن برای تمام کاربران مک مورد دسترس قرار گیرد. اپلیکیشن هایی که به طور اختصاصی برای چیپ های اپل سیلیکون ساخته شده اند نسبت به اپلیکیشن‌های سازگار با چیپ های اینتل بر روی ماشین های جدید مک تا حد زیادی آهسته تر اجرا می شوند، چرا که تنها از بخشی از عملکرد این چیپ ها و کارایی بالای آن ها مورد استفاده قرار می دهند.

اما اگر اپلیکیشن ها برای چیپ های اپل سیلیکون مورد سازگاری قرار گیرد آنها با سرعت بیشتر و قابلیت کارایی بالاتر همراه مصرف پایین تر انرژی اجرا خواهد شد و تجربه کاربری بهتری را در دسترس قرار می دهند.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.