درآمد اپل در چین رکورد را شکست

درآمد اپل در چین رکورد را شکست

اپل در کوارتر اول ۲۰۲۱ خود توانست بالاترین میزان رکورد به دست آمده از درآمد خود  که تا به حال در چین کسب نموده بود را به دست بیاورد و از این قرار این شرکت توانست درآمد ۲۱ میلیون دلار را در سه ماهه اول ۲۰۲۱ از آن خود کند که این رقم تنها به علت آیفون و فروش آن نیست.

مدیر عامل اپل تیم کوک در کنفرانس گزارش نتایج درآمد این شرکت برخی از داده های پشت صحنه ی  دخیل در این رکورد بی سابقه در چین را یادآور نمود و این اظهار داشت که آیفون ۱۲ با قابلیت ۵ جی نقش بسیار بزرگی را در این مورد بازی نمود. اما این تمام تصویر از واقعیت نیست.

بر اساس گفته تیم کوک، چین بیش از داستان آیفون است. او با زدن این حرف قصد داشت بیان کند که آیفون تنها عنصر تعیین کننده در آمد اپل در چین به شمار نمی‌آید. او در این مورد اظهار نمود که تقاضای بالای آیفون ۱۲ به دلیل آمار بالای ارتقا از جانب مشتریان چینی بوده است و میزان فروش تا جایی برده است بالاترین رقم فروش اپل در این کشور این سه ماهه رقم زده است.

تیم کوک آشکار ساخت این تمایل زیاد برای ارتقاء مربوط به ظهور آیفون های ۵G  می باشد. او در ادامه بیان نمود کووید ۱۹ باعث برخی مشکلات در تولید و روند ارائه محصولات شد که نتایج آن را بیشتر در سه‌ماهه‌ی قبلی دیدیم. چین هنوز در حال بازیافتن خود از شرایط پاندمیک است. اپل می گوید که در در سه ماهه اول هنوز این شرکت اثرات حاصل از تعطیلی های سراسری را در چین مشاهده نکرده است.

رشد دو رقمی اخیر اپل در طی سه ماه مربوط به تعطیلات سال نو بوده است و از این قرار فروش آیفون ۷.۲ درصد افزایش  داشته اما فروش آیپد  ۴۱ درصد و پس از آن فروش مک  ۲۱ درصد افزایش رشد فروش را نشان می دهد.  همین امر باعث شد که اپل به رکورد بی سابقه فروش ۱۱۱.۴ میلیارد دلاری خود برای اولین بار دست پیدا کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.